Bine ai venit in Dumbrava-Minunata....apasand butonul "inregistrare",si creeand un cont ..intri si tu in lumea magica a copiilor....








Bine ai venit in Dumbrava-Minunata....apasand butonul "inregistrare",si creeand un cont ..intri si tu in lumea magica a copiilor....








Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaportalCăutareUltimele imaginiGalerieÎnregistrareConectare
Sindromul fratelui mai mare Mini_i10Sindromul fratelui mai mare Dumbra18Sindromul fratelui mai mare Nb7711Sindromul fratelui mai mare Minuna13Sindromul fratelui mai mare Mini_i10

 

 Sindromul fratelui mai mare

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
sorina.popia
Admin
Admin
sorina.popia


Sindromul fratelui mai mare Ahr0cd10
feminin
Scorpion
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 4775
Varsta Varsta : 41
Localizare Localizare : calarasi
Data de inscriere Data de inscriere : 14/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty: Sorina si Cristian
bebe 1 :: bebe 1 ::: Andrei-Cristian:16.06.2006
bebe 2 :: bebe 2 ::: Alexandru-Valentin(UBI’ DE LAURA):2.03.2009

Sindromul fratelui mai mare Empty
MesajSubiect: Sindromul fratelui mai mare   Sindromul fratelui mai mare Icon_minitimeSam Mai 17, 2008 11:56 pm

Ce stiti de sindromul fratelui mai mare?
Eu una nici n-am stiut ca exista un astfel de sindrom. Stiam ca fratii mai mari sunt gelosi la aparitia fratelui mic / surioarei...Trebuie reactionat calm si cu masura la crizele de gelozie, parerea mea. Trebuie implicat pe cat posibil in activitatile legat de cel mic, trebuie acordata aceeasi atentie ca pana la nasterea celui mic.
Sus In jos
https://dumbrava-minunata.forumgratuit.ro/index.htm
brigita
MEMBRU BANAT
MEMBRU BANAT
brigita


Sindromul fratelui mai mare Ahr0cd10
feminin
Balanta
Mistret
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 288
Varsta Varsta : 52
Localizare Localizare : Ocna Mures
Data de inscriere Data de inscriere : 18/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 :::
bebe 2 :: bebe 2 :::

Sindromul fratelui mai mare Empty
MesajSubiect: Re: Sindromul fratelui mai mare   Sindromul fratelui mai mare Icon_minitimeLun Mai 19, 2008 7:20 am

De si am doi copii nu imi dau seama cum e sidromul acesta pentru ca la noi nu se intampla.Dupa cum stiu se intampla la copii cu diferenta de varsta mai mica.Flori e mai mare ca Dragos cu 9ani jumate,dar sa stiti ca mi-a fost teama de reactia lui si l-am pregatit din timp si i-am explicat ca eu o sa-l iubesc tot asa nimic nu se schimba.Imi ia mai mult timp Dragos ca trebuie sa-l supraveghez tot timpul si ma ajuta si el jucandu-se cu el si se iubesc foarte mult.
Flori nu a cerut niciodata sa aiba fratior deaceea nici nu ne-am grabit sa facem al doilea copil si s-a intamplat sa raman insarcinata ,i-am dat vestea si s-a bucurat foarte mult.
Acum mai este cateodata cand spune dar la Dragos de ce ii cumpar jucarii si lui nu ,el e deja mare si nu se joaca cu jucariile.Nu fac diferenta intre ei ,ii iubesc la fel si i-am invatat sa se iubeasca si sa se inteleaga.
Sus In jos
 
Sindromul fratelui mai mare
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Aspirina si sindromul Reye

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: COPILUL MEU - CE EDUCATIE II DAU ?-
Mergi direct la: