Bine ai venit in Dumbrava-Minunata....apasand butonul "inregistrare",si creeand un cont ..intri si tu in lumea magica a copiilor....








Bine ai venit in Dumbrava-Minunata....apasand butonul "inregistrare",si creeand un cont ..intri si tu in lumea magica a copiilor....








Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaportalCăutareUltimele imaginiGalerieÎnregistrareConectare
Jurnalul gravidutelor Mini_i10Jurnalul gravidutelor Dumbra18Jurnalul gravidutelor Nb7711Jurnalul gravidutelor Minuna13Jurnalul gravidutelor Mini_i10

 

 Jurnalul gravidutelor

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
sorina.popia
Admin
Admin
sorina.popia


Jurnalul gravidutelor Ahr0cd10
feminin
Scorpion
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 4775
Varsta Varsta : 41
Localizare Localizare : calarasi
Data de inscriere Data de inscriere : 14/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty: Sorina si Cristian
bebe 1 :: bebe 1 ::: Andrei-Cristian:16.06.2006
bebe 2 :: bebe 2 ::: Alexandru-Valentin(UBI’ DE LAURA):2.03.2009

Jurnalul gravidutelor Empty
MesajSubiect: Jurnalul gravidutelor   Jurnalul gravidutelor Icon_minitimeDum Mai 18, 2008 2:01 pm

Aici iti poti face propriul tau jurnal de "graviduta"
Sus In jos
https://dumbrava-minunata.forumgratuit.ro/index.htm
andreea86
merg in picioruse
merg in picioruse
andreea86


Jurnalul gravidutelor 1114420fj52k9qh0h
feminin
Sagetator
Tigru
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 1855
Varsta Varsta : 37
Localizare Localizare : Arad
Data de inscriere Data de inscriere : 15/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Alexandru-Andrei
bebe 2 :: bebe 2 :::

Jurnalul gravidutelor Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul gravidutelor   Jurnalul gravidutelor Icon_minitimeLun Mai 19, 2008 5:33 pm

Ce sa va povestesc?!?! Eu am avut foarte mari probleme cu sarcina! Inainte de sarcina asta am mai pierdut o sarcina la 3 luni. Acela a venit intamplator, chiar daca ne-am protejat. Credeam ca e prea devreme sa am bb. Dar cu toate astea nu am facut avort.Am zis ca e o binecuvantare de la D-zeu si lam pastrat, dar tot el mi la si luat. Zic ca a fost una din incercarile vietii. De atunci ma duc aproate in fiecare dum la biserica. Mam rugast mult sami mai dea inca un bb, care sa fie sanatos si sa ma ajute sa pot duce sarcina. Si intro zi sa intamplat minunea. Nu mia venit sa cred. Am fost cea mai fericita. Sarcina sa vazut foarte greu si destul de tarziu. Si cand intrun final sa vazut..... am primit o veste....... care ma socat si nu o puteam accepta......... Mi sa spus ca nu am nici o sansa sa duc sarcina si mi sa spus ca tre sa fac intrerupere de sarcina ca alfel sar putea sa am si eu probleme. Dar am refuzat si mia dat o foaie sa semnez cum ca duc sarcina pe propia raspundere si DA am semnato. De atunci tot la 2 sapt meream la control. Pana la 4 luni nu am avut voie sa ma ridic din pat. La 4 luni sa ridicat sarcina si atunci mia dat voie dc sa ma ridic sa fac plimbari usoare. Tot prin spital am fost. Contractiile au inceput din luna a 6, dar pana la urma am duso aproape de termin. Trebuia sa nasc in 3 martie dar am nascut in 20 febroarie. dar sa stiti ca nu regret nici o clipa ca am pastrat sarcina si ca am tras atatea. D-zeu mia dat un bb sanatos si frumos. Am sa va arat si o poza cu mine gravida
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
monica_2077
utilizator sef
utilizator sef
monica_2077


Jurnalul gravidutelor Ahr0cd10
feminin
Fecioara
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 3769
Varsta Varsta : 53
Localizare Localizare : Baia-Mare
Data de inscriere Data de inscriere : 09/05/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Denisa Andreea 16.02.1995
bebe 2 :: bebe 2 ::: Karla Maria 01.08.2007

Jurnalul gravidutelor Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul gravidutelor   Jurnalul gravidutelor Icon_minitimeMar Mai 20, 2008 12:18 pm

andea86 ai fost o graviduta frumoasa...sa va ajute domnul si-n continuare pupici
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Jurnalul gravidutelor Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul gravidutelor   Jurnalul gravidutelor Icon_minitimeJoi Mai 22, 2008 11:29 am

hi hi hi ... tocmai ma certasem cu al meu prieten (acum mi-e sot) si ma gandeam sa pun punct relatiei cand...primesc de la doctor confirmarea ca sunt insarcinata in 3luni;aproape o sapt am stat pe ganduri pt k nu stiam ce sa fac...sa pastrez sarcina si sa cresc copilul singura sau sa-i mai dau o sansa LUI si sa mergem inainte.Asa ca,sambata dimineata am stat de vorba foarte serios amandoi si i-am spus sa vom avea un bebe;s-a pus pe plans ca un copil mic si mi-am dat seama ca am facut alegerea buna de ai spune de bebe.De atunci toate s-au schimbat......ne-am casatorit cand eram in luna a 7a de sarcina,iar acum ne crestem amandoi printesa (mai mult eu,ca el este la munca de dimineata pana seara......dar tot pt noi munceste)
Sus In jos
andreea86
merg in picioruse
merg in picioruse
andreea86


Jurnalul gravidutelor 1114420fj52k9qh0h
feminin
Sagetator
Tigru
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 1855
Varsta Varsta : 37
Localizare Localizare : Arad
Data de inscriere Data de inscriere : 15/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Alexandru-Andrei
bebe 2 :: bebe 2 :::

Jurnalul gravidutelor Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul gravidutelor   Jurnalul gravidutelor Icon_minitimeVin Mai 23, 2008 10:15 pm

monica_2077 a scris:
andea86 ai fost o graviduta frumoasa...sa va ajute domnul si-n continuare pupici

Multumesc monica rose1
Sus In jos
Continut sponsorizat





Jurnalul gravidutelor Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul gravidutelor   Jurnalul gravidutelor Icon_minitime

Sus In jos
 
Jurnalul gravidutelor
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» JURNALUL COPILULUI TAU
» Lista gravidutelor

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Mamy cand vine barza?-
Mergi direct la: