Bine ai venit in Dumbrava-Minunata....apasand butonul "inregistrare",si creeand un cont ..intri si tu in lumea magica a copiilor....








Bine ai venit in Dumbrava-Minunata....apasand butonul "inregistrare",si creeand un cont ..intri si tu in lumea magica a copiilor....








Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaportalCăutareUltimele imaginiGalerieÎnregistrareConectare
Dumnezeu din perspectiva creștină Mini_i10Dumnezeu din perspectiva creștină Dumbra18Dumnezeu din perspectiva creștină Nb7711Dumnezeu din perspectiva creștină Minuna13Dumnezeu din perspectiva creștină Mini_i10

 

 Dumnezeu din perspectiva creștină

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
sorina.popia
Admin
Admin
sorina.popia


Dumnezeu din perspectiva creștină Ahr0cd10
feminin
Scorpion
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 4775
Varsta Varsta : 41
Localizare Localizare : calarasi
Data de inscriere Data de inscriere : 14/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty: Sorina si Cristian
bebe 1 :: bebe 1 ::: Andrei-Cristian:16.06.2006
bebe 2 :: bebe 2 ::: Alexandru-Valentin(UBI’ DE LAURA):2.03.2009

Dumnezeu din perspectiva creștină Empty
MesajSubiect: Dumnezeu din perspectiva creștină   Dumnezeu din perspectiva creștină Icon_minitimeDum Mai 18, 2008 9:11 pm

Printre multele vorbe de duh si cu talc oferite de parinte, nu pot uita urmatoarele: "De la o anumita varsta, omul nu se mai teme de moarte, ci de vesnicia ei".

Suntem nemuritori ? Spiritual vorbind....
Sus In jos
https://dumbrava-minunata.forumgratuit.ro/index.htm
cosdena@yahoo.com
stau pe burtica
stau pe burtica
cosdena@yahoo.com


Dumnezeu din perspectiva creștină Ahr0cd10
feminin
Leu
Cocos
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 479
Varsta Varsta : 42
Localizare Localizare : brasov
Data de inscriere Data de inscriere : 06/05/2008

Dumnezeu din perspectiva creștină Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu din perspectiva creștină   Dumnezeu din perspectiva creștină Icon_minitimeVin Iul 04, 2008 5:48 pm

Da,asa e,admin!Dupa o anumita varsta oamenii nu se mai tem de moarte,ba chiar si-o doresc!Spun asta deoarece bunica mea de 83 ani care are Alzheimer,dar in stadiu incipient...spune asta mereu!Citez:"Nu mai vine moartea asta o data sa ma ia si pe mine ca m-am saturat sa ma chinui si sa chinui si alte persoane!" Am citat-o,deoarece mi-a ramas fraza ei intiparita in minte!Ea m-a crescut mai mult(mama lucra) si ma gandesc cu groaza la momentul acela:trecerea in nefiinta!Dar se va intampla si nu poti opri!Mi-as dori sa am puteri sa salvez toti oamenii de la moarte,dar cum?Nimeni nu poate!Asta e cursul vietii:NASTERE-MOARTE!
Iar in leg cu spiritul...as vrea sa cred ca cei dragi dupa ce nu mai sunt...totusi sunt alaturi de noi...macar cu spiritul...dar oare e posibil?!?
Sus In jos
lavinia
nou nascut
nou nascut
lavinia


Dumnezeu din perspectiva creștină Ahr0cd10
feminin
Balanta
Maimuta
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 176
Varsta Varsta : 43
Data de inscriere Data de inscriere : 19/04/2008

Dumnezeu din perspectiva creștină Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu din perspectiva creștină   Dumnezeu din perspectiva creștină Icon_minitimeVin Iul 04, 2008 11:18 pm

eu cred ca asa e.sufletul e nemuritor si ceea ce se duce in pamant e doar trupul facut tot din pamant! moartea e ceva inevitabil si chiar nu e cel mai rau lucru care se poate intampla.ma uitam la unii oameni paralizati care nu mai pot face nimic si care sunt dependenti de cei din jurul lor.oare ceea ce duc ei se mai numeste cu adevarat viata?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Dumnezeu din perspectiva creștină Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu din perspectiva creștină   Dumnezeu din perspectiva creștină Icon_minitime

Sus In jos
 
Dumnezeu din perspectiva creștină
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Credinta In Dumnezeu Si Biblie
» Moartea, Perspectiva crestina

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: LACASUL SFANT-
Mergi direct la: