Bine ai venit in Dumbrava-Minunata....apasand butonul "inregistrare",si creeand un cont ..intri si tu in lumea magica a copiilor....








Bine ai venit in Dumbrava-Minunata....apasand butonul "inregistrare",si creeand un cont ..intri si tu in lumea magica a copiilor....








Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaportalCăutareUltimele imaginiGalerieÎnregistrareConectare
Motivul Credintei Mini_i10Motivul Credintei Dumbra18Motivul Credintei Nb7711Motivul Credintei Minuna13Motivul Credintei Mini_i10

 

 Motivul Credintei

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
sorina.popia
Admin
Admin
sorina.popia


Motivul Credintei Ahr0cd10
feminin
Scorpion
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 4775
Varsta Varsta : 41
Localizare Localizare : calarasi
Data de inscriere Data de inscriere : 14/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty: Sorina si Cristian
bebe 1 :: bebe 1 ::: Andrei-Cristian:16.06.2006
bebe 2 :: bebe 2 ::: Alexandru-Valentin(UBI’ DE LAURA):2.03.2009

Motivul Credintei Empty
MesajSubiect: Motivul Credintei   Motivul Credintei Icon_minitimeDum Mai 18, 2008 9:11 pm

Ma cam bantuie intrebarea asta de la o vreme si chiar sunt curioasa de raspunsuri: De ce credeti in Dumnezeu?

Biblia va pare potrivita, il simtiti pe Dumnezeu, asa ati fost crescuti? Va rog sa spuneti cat mai multe despre motivele voastre pentru care credeti in Dumnezeu.
Sus In jos
https://dumbrava-minunata.forumgratuit.ro/index.htm
cosdena@yahoo.com
stau pe burtica
stau pe burtica
cosdena@yahoo.com


Motivul Credintei Ahr0cd10
feminin
Leu
Cocos
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 479
Varsta Varsta : 42
Localizare Localizare : brasov
Data de inscriere Data de inscriere : 06/05/2008

Motivul Credintei Empty
MesajSubiect: Re: Motivul Credintei   Motivul Credintei Icon_minitimeVin Iul 04, 2008 6:00 pm

Sa va spun ceva!Inainte s-o am pe Andreea,am pierdut 3 sarcini!A fost groaznic si inca este!Ei bine, in acele momente am incetat sa cred in Dumnezeu!Nu ma mai inchinam, nu mai faceam nimic care sa arate ca am un pic de credinta!Mi-am dorit enorm un copil si cand vedeam ca nu se poate...ma inchideam in mine...ma uram si il tot intrebam pe Dumnezeu:"De ce?Unde esti,Doamne?De ce nu existi si pt mine?,etc.Dar de Craciun,in 2006 am aflat ca sunt insarcinata!Si am zis":"Stiu ca ai existat mereu,Doamne...ajuta-ma ca de data asta sa aduc pe lume un alt copil de-al Tau!"
Si minunea mea a venit pe lume...greu...foarte greu...dar a venit si ii multumesc neincetat lui Dumnezeu!
Dumnezeu exista si e cu fiecare din noi...dar se arata prin faptele lui atunci cand avem nevoie!
Sus In jos
DAYANA2007
merg deabusilea
merg deabusilea
DAYANA2007


Motivul Credintei Ahr0cd10
feminin
Taur
Bivol
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 962
Varsta Varsta : 51
Localizare Localizare : BAIA - MARE
Data de inscriere Data de inscriere : 24/06/2008

Motivul Credintei Empty
MesajSubiect: Re: Motivul Credintei   Motivul Credintei Icon_minitimeVin Iul 04, 2008 7:32 pm

NU CA NU AM CREZUT IN DUMNEZEU .AM CREZUT TOT TIMPUL DAR CA UNEORI SI EU MA TOT INTREBAM DE CE MIE? DECE MIE?.ADICA :MIE MIA FOST DRAGI COPII DE MICUTA SI DUPA CE MAM CASATORIT TIMP DE 9 ANI NU AM RAMAS INSARCINATA NICI O DATA .SI AM UMBLAT SI EU LA BISERICI SI MA TOT RUGAM SA IMI DEA D-ZEU UN COPILAS . VA SPUN SINCER CA NU MIAM PIERDUT NICI ODATA SPERANTA . SI TOT AM CREZUT CA ODATA ODATA SE VA INTIMPLA SI MIE SA DEVIN MAMICA .ORI CINE MA TOT INTRBA VOI CIND O SA FACETI UN COPIL ??? VORBA MEA ERA .CIND O VREA D-ZEU. ASA LE RASPUNDEAM TUTUROR. SI CREDETIMA CA EU TOT TIMPUL PURTAM LA MINE ICONITE CU ISUS HRISTOS. CU MAICUTA SFINTA. CU SF. NICOLAE . CU SF. ANTON .EU TOT CE AFLAM PRIN REVISTE. CU SFINTII EU TOATE LE DECUPAM SI LE PURTAM CU MINE . SI CREDETIMA CA DACA CREZI IN EL CU ADEVARAT TOATE SE INPLINESC.NU IN ZIUA AI DA ODATA SI ODATA SE IMPLINESC. EU TOATE LUCRURILE CARE MI-LEAM DORIT IN VIATA ASTA POT SA SPUN CU MINA PE INIMA CA MI-SA IMPLINIT. TOT CE VA SPUN VA SPUN DIN EXPERIENTA MEA. D-ZEU E SINGURUL CARE NE POATE AJUTA IN ORI CE SITUATI NE-AM AFLA. ASA CA VA SPUN SA NU VA PIERDETI NICIODATA CREDINTAIN D-ZEU. DOAMNE AJUTA LA TOATA LUMEA.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Motivul Credintei Empty
MesajSubiect: Re: Motivul Credintei   Motivul Credintei Icon_minitime

Sus In jos
 
Motivul Credintei
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: LACASUL SFANT-
Mergi direct la: