Bine ai venit in Dumbrava-Minunata....apasand butonul "inregistrare",si creeand un cont ..intri si tu in lumea magica a copiilor....








Bine ai venit in Dumbrava-Minunata....apasand butonul "inregistrare",si creeand un cont ..intri si tu in lumea magica a copiilor....








Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaportalCăutareUltimele imaginiGalerieÎnregistrareConectare
Suntem Sanatosi? Mini_i10Suntem Sanatosi? Dumbra18Suntem Sanatosi? Nb7711Suntem Sanatosi? Minuna13Suntem Sanatosi? Mini_i10

 

 Suntem Sanatosi?

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
sorina.popia
Admin
Admin
sorina.popia


Suntem Sanatosi? Ahr0cd10
feminin
Scorpion
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 4775
Varsta Varsta : 41
Localizare Localizare : calarasi
Data de inscriere Data de inscriere : 14/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty: Sorina si Cristian
bebe 1 :: bebe 1 ::: Andrei-Cristian:16.06.2006
bebe 2 :: bebe 2 ::: Alexandru-Valentin(UBI’ DE LAURA):2.03.2009

Suntem Sanatosi? Empty
MesajSubiect: Suntem Sanatosi?   Suntem Sanatosi? Icon_minitimeDum Mai 18, 2008 9:29 pm

Eu unul ma consider o persoana destul de sanatoasa. Nu beau, nu fumez... singurul lucru ar fi ca mananc enorm de mult si repede si tot nu ma ingras

Te consideri o persoana sanatoasa? Ai un regim de viata care iti afecteaza sanatatea? Ai vicii?
Sus In jos
https://dumbrava-minunata.forumgratuit.ro/index.htm
andreea86
merg in picioruse
merg in picioruse
andreea86


Suntem Sanatosi? 1114420fj52k9qh0h
feminin
Sagetator
Tigru
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 1855
Varsta Varsta : 37
Localizare Localizare : Arad
Data de inscriere Data de inscriere : 15/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Alexandru-Andrei
bebe 2 :: bebe 2 :::

Suntem Sanatosi? Empty
MesajSubiect: Re: Suntem Sanatosi?   Suntem Sanatosi? Icon_minitimeLun Iun 09, 2008 9:59 pm

Eu cred ca nimeni nui sanatos. Eu una de cate ori mam dus la dc cu una mia sescoprit si una si aialalta si cealalta si tot asa.
Sus In jos
andreea86
merg in picioruse
merg in picioruse
andreea86


Suntem Sanatosi? 1114420fj52k9qh0h
feminin
Sagetator
Tigru
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 1855
Varsta Varsta : 37
Localizare Localizare : Arad
Data de inscriere Data de inscriere : 15/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Alexandru-Andrei
bebe 2 :: bebe 2 :::

Suntem Sanatosi? Empty
MesajSubiect: Re: Suntem Sanatosi?   Suntem Sanatosi? Icon_minitimeLun Iun 09, 2008 10:02 pm

Nu tin nici un regim. Mananc orice si oricat si la fel ca tine Admin Tot slaba sunt. Chiar azi mam cantarit si de la 58 de kg dace leam avut dupa nastere, asta fiind acuma 3 luni, am ajuns la 46. Vicii nu am nici una, inafara de bebe, muzica si calc, asta daca le putem zice vicii( eu una nu pt trai fara ele). rad
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Suntem Sanatosi? Empty
MesajSubiect: Re: Suntem Sanatosi?   Suntem Sanatosi? Icon_minitimeDum Iun 15, 2008 9:32 am

nici eu nu sunt prea sanatoasa;stiu ca am probl cu lipsa de calciu de multi ani....mai iau vitamine,dar din cand in cand ca uit de ele;inima la fel ma supara,dar n-am ce sa-i fac.
vicii am....fumez;de baut nu beau.....poate la ocazii cate un pahar de vin dar si ala il beau cu suc (un sfert vin si 3sferturi suc)
regim nu tin;o singura data in viata am incercat sa tin si mi s-a facut rau si am renuntat.asta se intampla acum vreo 6-7ani.acum nu-mi mai fac probl legate de kg;am vreo 60 daca nu si mai putin si fara sa tin vreun regim
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Suntem Sanatosi? Empty
MesajSubiect: Re: Suntem Sanatosi?   Suntem Sanatosi? Icon_minitimeDum Iun 15, 2008 9:34 am

pana sa raman insarcinata aveam vreo 65kg;acum pot spune ca sunt fericita ca am slabit atat fara diete
Sus In jos
simona522
ADMIN JUNIOR
ADMIN JUNIOR
simona522


feminin
Leu
Maimuta
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 156
Varsta Varsta : 43
Localizare Localizare : Dorohoi, jud. Botosani
Data de inscriere Data de inscriere : 19/03/2010

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Tudorel
bebe 2 :: bebe 2 :::

Suntem Sanatosi? Empty
MesajSubiect: Re: Suntem Sanatosi?   Suntem Sanatosi? Icon_minitimeLun Mar 22, 2010 6:00 pm

Aproape o treime dintre românii cu vârsta peste 14 ani au suferit de astenie de primavară în ultimii ani, cu un vârf la persoanele trecute de 35 ani, pacienții reclamând frecvent lipsa de energie și slăbiciunea, conform unui studiu realizat, în ianuarie, de compania Mercury Research.
De astenia de primăvară au suferit în ultimii ani 29% dintre persoanele cu vârsta peste 14 ani. Afecțiunea este mai des întâlnită în rândul femeilor , patru din zece femei declarând că au suferit de astenie în ultimii ani, număr dublu față de cel al bărbaților.
Adolescenții și tinerii sunt cei mai puțin afectați, doar 16% dintre persoanele între 14 și 17 ani suferind de astenie în ultimii ani. La polul opus se află persoanele cu vârste între 55 și 64 de ani, 42 % dintre acestea spunând că au fost afectate de astenie în ultimii ani.
Astenia de primăvară se manifestă în primul rând prin lipsa de energie sau slăbiciune fizică, mai mult de două treimi (68%) dintre respondenți menționând acest simptom. Pe lângă acest simptom, persoanele chestionate au mai reclamat frecvent o stare de oboseală, somnolență (57%), durerile de cap (48%), lipsa tonusului sau scăderea formei fizice (37%).
Mai mult de un sfert dintre românii care au suferit de astenie au spus că au avut insomnie. Alte manifestări ale asteniei sunt, potrivit studiului, tristețea (23%), concentrarea scăzută (21%), iritabilitatea, anxietatea (14%), confuzia și nevoia de a plânge (12%) sau tulburările de alimentație (7%). Tristețea, iritabilitatea, nevoia de a plânge sunt mai des întâlnite la persoanele de la oraș, precizează autorii studiului.
În topul remediilor la care se apelează pentru a combate astenia se află fructele (53%), vitaminele (47%) și legumele (46%). Aproape două persoane din zece afectate de astenie nu fac nimic în acest sens, procentul fiind mai ridicat în rândul bărbaților (26%). Doar 3% adoptă remediile alternative, cum ar fi acupunctura, reflexoterapia, homeopatie sau aromaterapie.
Datele provin din studiul "mercuryomnibus", care se desfășoară lunar, pe un eșantion de 1.250 de respondenți cu vârste peste 14 ani, din mediul urban și rural.
Mercury Research este o companie independentă de cercetare de piața din România. Prezentă pe piața din România din anul 1992, compania oferă servicii de cercetare cantitativă și calitativă despre consumatori și despre companii adaptate domeniilor precum bunuri de larg consum, financiar-bancar, IT&C, media, sănătate, industria auto sau social.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Suntem Sanatosi? Empty
MesajSubiect: Re: Suntem Sanatosi?   Suntem Sanatosi? Icon_minitime

Sus In jos
 
Suntem Sanatosi?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: sanatate si diete-
Mergi direct la: