Bine ai venit in Dumbrava-Minunata....apasand butonul "inregistrare",si creeand un cont ..intri si tu in lumea magica a copiilor....








Bine ai venit in Dumbrava-Minunata....apasand butonul "inregistrare",si creeand un cont ..intri si tu in lumea magica a copiilor....








Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaportalCăutareUltimele imaginiGalerieÎnregistrareConectare
Copilul meu ma intrerupe cand vorbesc sau fac ceva Mini_i10Copilul meu ma intrerupe cand vorbesc sau fac ceva Dumbra18Copilul meu ma intrerupe cand vorbesc sau fac ceva Nb7711Copilul meu ma intrerupe cand vorbesc sau fac ceva Minuna13Copilul meu ma intrerupe cand vorbesc sau fac ceva Mini_i10

 

 Copilul meu ma intrerupe cand vorbesc sau fac ceva

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
sorina.popia
Admin
Admin
sorina.popia


Copilul meu ma intrerupe cand vorbesc sau fac ceva Ahr0cd10
feminin
Scorpion
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 4775
Varsta Varsta : 41
Localizare Localizare : calarasi
Data de inscriere Data de inscriere : 14/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty: Sorina si Cristian
bebe 1 :: bebe 1 ::: Andrei-Cristian:16.06.2006
bebe 2 :: bebe 2 ::: Alexandru-Valentin(UBI’ DE LAURA):2.03.2009

Copilul meu ma intrerupe cand vorbesc sau fac ceva Empty
MesajSubiect: Copilul meu ma intrerupe cand vorbesc sau fac ceva   Copilul meu ma intrerupe cand vorbesc sau fac ceva Icon_minitimeMier Mai 21, 2008 12:31 pm

De obicei, copilul intrerupe adultii cand vorbesc sau fac ceva pentru ca doreste o atentie imediata. Poate vrea sa va spuna sau sa va arate ceva si nu poate concepe ca pentru dvs acest lucru nu este la fel de important.

Daca va intrerupe des e totusi un semn bun caci inseamna ca are ceva de spus. Totusi trebuie sa stabiliti de la inceput unele reguli:

1. Cand si cum poate sa va intrerupa
2. Sa stie ca daca i se face semn sa astepte trebuie sa astepte (totusi nu il lasati sa astepte prea mult pentru ca nu are rabdare)
3. Ascultati-l caci altfel va repeta intruna pana va fi auzit


Nu uitati ca si ei au ceva de spus si vor cu orice pret sa va spuna, asa ca gasiti o modalitate de a-i asculta.
Sus In jos
https://dumbrava-minunata.forumgratuit.ro/index.htm
brigita
MEMBRU BANAT
MEMBRU BANAT
brigita


Copilul meu ma intrerupe cand vorbesc sau fac ceva Ahr0cd10
feminin
Balanta
Mistret
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 288
Varsta Varsta : 52
Localizare Localizare : Ocna Mures
Data de inscriere Data de inscriere : 18/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 :::
bebe 2 :: bebe 2 :::

Copilul meu ma intrerupe cand vorbesc sau fac ceva Empty
MesajSubiect: Re: Copilul meu ma intrerupe cand vorbesc sau fac ceva   Copilul meu ma intrerupe cand vorbesc sau fac ceva Icon_minitimeMier Mai 21, 2008 4:12 pm

M-am spieriat Admin ca ce s-a intamplat ca s-a rosit siteul rad
Asa cred ca toti copii sunt asa cand vad ca nu sunt bagati inseama si nu discuti cu ei ,vreau sa -ti atraga atentia si trebuie ascultati si dupaceea discuti din nou ca altcumva nu reusesti sa te faci auzita sau sa-ti termini treaba.Dragos mai are apucaturi, dar cand fac ceva incerc sa-l las sa-l supravegheze cineva sa pot sa-mi fac linistita treaba.
Sus In jos
 
Copilul meu ma intrerupe cand vorbesc sau fac ceva
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» te-a enervat ceva astazi??????????
» Te-a bucurat ceva astazi?
» Jocul consoanelor, Sa incercam ceva nou...
» Profesori Minunati!, Exista asa ceva?
» Copilul rasfatat

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: COPILUL MEU - CE EDUCATIE II DAU ?-
Mergi direct la: