Bine ai venit in Dumbrava-Minunata....apasand butonul "inregistrare",si creeand un cont ..intri si tu in lumea magica a copiilor....








Bine ai venit in Dumbrava-Minunata....apasand butonul "inregistrare",si creeand un cont ..intri si tu in lumea magica a copiilor....








Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaportalCăutareUltimele imaginiGalerieÎnregistrareConectare
IL CONTEMPLAM CA PE UN MIRACOL Mini_i10IL CONTEMPLAM CA PE UN MIRACOL Dumbra18IL CONTEMPLAM CA PE UN MIRACOL Nb7711IL CONTEMPLAM CA PE UN MIRACOL Minuna13IL CONTEMPLAM CA PE UN MIRACOL Mini_i10

 

 IL CONTEMPLAM CA PE UN MIRACOL

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
sorina.popia
Admin
Admin
sorina.popia


IL CONTEMPLAM CA PE UN MIRACOL Ahr0cd10
feminin
Scorpion
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 4775
Varsta Varsta : 41
Localizare Localizare : calarasi
Data de inscriere Data de inscriere : 14/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty: Sorina si Cristian
bebe 1 :: bebe 1 ::: Andrei-Cristian:16.06.2006
bebe 2 :: bebe 2 ::: Alexandru-Valentin(UBI’ DE LAURA):2.03.2009

IL CONTEMPLAM CA PE UN MIRACOL Empty
MesajSubiect: IL CONTEMPLAM CA PE UN MIRACOL   IL CONTEMPLAM CA PE UN MIRACOL Icon_minitimeMier Mai 21, 2008 2:02 pm

IL CONTEMPLAM CA PE UN MIRACOL (povestea mea) totul era ca intr-un vis.Am iesit cu Andrey din spital la 5 zile dupa nastere si nu reuseam sa inteleg ca puiul acela de om,desenat parca in cea mai fina penita, era al meu.Pentru ca era primul meu bebelusi si avand ff multe probleme in timpul sarcinii,cel care l-a "manevrat" in primele zile de viata a fost sotul meu ,Cristian.S-a internat cu mine in spital si a invatat de la asistente cum sa se descurce cu bebelusul,asa ca am ajuns acasa amandoi parintii cu temele facute.Mi-am imaginat prima zii acasa cu puiul meu de zecii de mii de ori in timpul sarcinii si eram pregatita pentru cele mai pesimiste scenarii.Auzisem mame terorizate de ritualul primei baite,de schimbatul scutecelor...si mi-am promis ca vom fii cei mai viteji parinti si nu vom lasa pe nimeni sa se ocupe de comoara noastra.Primul soc a venit in clipa in care l-am scos din cosulet si l-am pus in patut...era atat de mic...se pierdea efectiv. Nu mai vazusem un pui de om asa de mic si ma intrebam cat timp va trece pana ma voi bucura de el,Sa-l vad alergand prin casa,sa ne jucam impreuna...il tineam in brate si nu ma mai saturam de mirosul lui.Imi bagam nasul in perisorul lui si imi umpleam plamanii cu cel mai pur si mai frumos parfum.Si imbatata de miros il admiram cum doarme,cum zambeste in somn...stiam de la o prietena ca atunci cand zambeste in somn inseamna ca se joaca un ingeras cu el...si ma emotiona totul...aveam ochii umezi de atata fericire.Nimic din reusitele profesionale nu ating nici macar o secunda din implinirea totala pe care am simtit-o cand Andrey adormea linistit la mine in brate.Iar cand il lasam sa adoarma in patutul lui cald il supravegheam impreuna cu taticul lui in taina doar mimiand fericirea pe chipul nostru.Era perfect... este perfect.Si ca orice mama grijulie ascultam din 5 in 5 minute sa vad cum respira.Mi-au dat mereu fiori acel sindrom de moarte subita a bebelusului.Iar daca la inceput mergeam in varfurile picioarelor pe langa el,sfatuiti de pediatri,am inceput sa-i punem muzica in surdina,ba chiar sa vorbim la telefoane, sa ajungem la o viata normala.Dar in primele zile nu am existat decat pentru el,orice telefon era inchis,uitand chiar sa mananc sau sa ma spal.Doar il contemplam amandoi, ca pe un miracol.
ACEASTA ESTE POVESTIOARA MEA SI A PUIULUI MEU DRAG...(O AM SCRISA SI PE BBMAGIA CU CARE AM FOST PE LOCUL 3)...AM SI O POVESTE TRISTA DIN TIMPUL SARCINII DAR PE ACEEA NU O SA O SPUN SA NU INTRISTEZ PE NIMENI
VA ASTEPT SI PE VOI SA NE IMPARTASITI DIN BUCURIA VOASTRA DE A FI "MAMA"
Sus In jos
https://dumbrava-minunata.forumgratuit.ro/index.htm
cosdena@yahoo.com
stau pe burtica
stau pe burtica
cosdena@yahoo.com


IL CONTEMPLAM CA PE UN MIRACOL Ahr0cd10
feminin
Leu
Cocos
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 479
Varsta Varsta : 42
Localizare Localizare : brasov
Data de inscriere Data de inscriere : 06/05/2008

IL CONTEMPLAM CA PE UN MIRACOL Empty
MesajSubiect: Re: IL CONTEMPLAM CA PE UN MIRACOL   IL CONTEMPLAM CA PE UN MIRACOL Icon_minitimeMier Iun 18, 2008 5:07 pm

foarte frumos,sorina!am si eu de povestit multe,dar astazi sunt cu moralul la pamant si daca as incepe...cred ca m-as simti si mai demoralizata!
Sus In jos
monica_2077
utilizator sef
utilizator sef
monica_2077


IL CONTEMPLAM CA PE UN MIRACOL Ahr0cd10
feminin
Fecioara
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 3769
Varsta Varsta : 53
Localizare Localizare : Baia-Mare
Data de inscriere Data de inscriere : 09/05/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Denisa Andreea 16.02.1995
bebe 2 :: bebe 2 ::: Karla Maria 01.08.2007

IL CONTEMPLAM CA PE UN MIRACOL Empty
MesajSubiect: Re: IL CONTEMPLAM CA PE UN MIRACOL   IL CONTEMPLAM CA PE UN MIRACOL Icon_minitimeJoi Iun 19, 2008 11:30 am

Dar de ce cosdena,ce ai patit?
Sus In jos
Continut sponsorizat





IL CONTEMPLAM CA PE UN MIRACOL Empty
MesajSubiect: Re: IL CONTEMPLAM CA PE UN MIRACOL   IL CONTEMPLAM CA PE UN MIRACOL Icon_minitime

Sus In jos
 
IL CONTEMPLAM CA PE UN MIRACOL
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: POVESTI ADEVARATE "POVESTI DE VIATA"-
Mergi direct la: