Bine ai venit in Dumbrava-Minunata....apasand butonul "inregistrare",si creeand un cont ..intri si tu in lumea magica a copiilor....








Bine ai venit in Dumbrava-Minunata....apasand butonul "inregistrare",si creeand un cont ..intri si tu in lumea magica a copiilor....








Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaportalCăutareUltimele imaginiGalerieÎnregistrareConectare
CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE? Mini_i10CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE? Dumbra18CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE? Nb7711CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE? Minuna13CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE? Mini_i10

 

 CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE?

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
andreea86
merg in picioruse
merg in picioruse
andreea86


CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE? 1114420fj52k9qh0h
feminin
Sagetator
Tigru
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 1855
Varsta Varsta : 37
Localizare Localizare : Arad
Data de inscriere Data de inscriere : 15/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Alexandru-Andrei
bebe 2 :: bebe 2 :::

CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE? Empty
MesajSubiect: CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE?   CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE? Icon_minitimeJoi Mai 22, 2008 10:20 pm

Cum ati aflat ca asteptati un bb?
Haideti sa va povestesc eu. De vreo 3 zile imi tot era ffff rao, vomitam intruna si nu puteam sa mananc nimica. In tot acest timp am luat medicamente de varsaturi. Nu ma asteptam sa fiu gravida la aprox 6 luni de la pierderea primei sarcini. in seara din cea dea 3 zi de varsaturi si greturi, sotul a venit langa mine in pat si manca salata de castraveti cu usturoi si lam rugat sa plece in bucatarie sa manance ca daca nu vomit in urmatoarea clipa. Cand a venit sotul seara la culcare ma intrebat ce sa facem maine de mancare mai ales ca eu nu eram in stare de nimica. Am hotarat ca fieben sarmalele facute de mama care erau gata pregatite si bagate in congelator doar sa le pun sa le fierb. ok. Dimineta ma pus sa le fierb si cand au inceput leam stins ca mia venit iar rau de la miros. Cand sa trezit sotul lam pus pe el sa fiarba sarmalele si lam trimis sami ia un test de sarcina. Bineinteles ca din el a reiesit ca astept un bb, dar atunci nu stiam ce sa facem sa ne bucuram sau nu ca eu luasem o gramada de medicamente, dar dupa ce am fost la dc mia spus ca sut inofensive in sarcina si atunci neam bucurat si noi. A fost nemaipomenit! poop
Sus In jos
monica_2077
utilizator sef
utilizator sef
monica_2077


CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE? Ahr0cd10
feminin
Fecioara
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 3769
Varsta Varsta : 53
Localizare Localizare : Baia-Mare
Data de inscriere Data de inscriere : 09/05/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Denisa Andreea 16.02.1995
bebe 2 :: bebe 2 ::: Karla Maria 01.08.2007

CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE? Empty
MesajSubiect: Re: CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE?   CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE? Icon_minitimeVin Mai 23, 2008 3:06 pm

eu am aflat asa pur si simplu ca mi-a intarziat ciclul,am facut testul si mi-a iesit ca sunt insarcinata,dar nu -ti explic ce bucurie a fost pe capul meu mai ales la a doua sarcina....sotul zugravea in camera mica si cand am vazut testul sarcinii am urlat cat m-a tinut gura"sunt gravida" sotul asa s-a speriat ca n-a siut ce am patit,mi-a spus "taci tu nu mai striga asa ca te aude toata scara"...dar eu ca sa fiu si mai sigura am fost si la un ecograf ca sa-mi confirme
Sus In jos
sorina.popia
Admin
Admin
sorina.popia


CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE? Ahr0cd10
feminin
Scorpion
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 4775
Varsta Varsta : 41
Localizare Localizare : calarasi
Data de inscriere Data de inscriere : 14/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty: Sorina si Cristian
bebe 1 :: bebe 1 ::: Andrei-Cristian:16.06.2006
bebe 2 :: bebe 2 ::: Alexandru-Valentin(UBI’ DE LAURA):2.03.2009

CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE? Empty
MesajSubiect: Re: CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE?   CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE? Icon_minitimeVin Mai 23, 2008 3:57 pm

Eu am programat data pentru a ramane insarcinata si pe 3 mi s-a spus ca e zii fertila si sa incerc atunci si exact atunci am ramas insarcinata la o luna de atunci am si mers la medic si mi-a confirmat ca-s insarcinata...eram foarte fericita dar in acelasi timp si trista ca mi-era teama sa nu mai patesc ce am patit cu celelalte sarcini
Sus In jos
https://dumbrava-minunata.forumgratuit.ro/index.htm
mitru mariana
nou nascut
nou nascut



CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE? Ahr0cd10
Leu
Sarpe
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 23
Varsta Varsta : 46
Data de inscriere Data de inscriere : 15/05/2008

CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE? Empty
MesajSubiect: Re: CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE?   CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE? Icon_minitimeVin Mai 23, 2008 5:47 pm

buna fetelor.mi-e imi era tot rau si somn mi-o intarziat ciclul dar nu credeam ca sunt insarcinata ca de obicei 2,3 zile imi intarzia dar am trecut pe langa un magazin cand veneam de la servici si am vazut strugurii,nu puteam sa mii scot din minte pana acasa nu ma-m gandit ca sunt insarcinata ca imi cumparam ,cand am ajuns acasa i-am spus la sotu meu de ce am vazut si el o zis ca poate esti gravida ,dar eu am zis nu cred ,si l-am trimis dupa strugurii ca tot acolo imi era gandul,dar si dupa test .minunea s-o adeverit intradevar eram insarcinata m-am bucurat enorm ,dar imi era si frica de urmari ca eu am mai pierdut 2 sarcini si plangeam si de bucurie si de frica dar cu ajutoru doctorilor am dus sarcina pana la capat .
Sus In jos
sorina.popia
Admin
Admin
sorina.popia


CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE? Ahr0cd10
feminin
Scorpion
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 4775
Varsta Varsta : 41
Localizare Localizare : calarasi
Data de inscriere Data de inscriere : 14/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty: Sorina si Cristian
bebe 1 :: bebe 1 ::: Andrei-Cristian:16.06.2006
bebe 2 :: bebe 2 ::: Alexandru-Valentin(UBI’ DE LAURA):2.03.2009

CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE? Empty
MesajSubiect: Re: CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE?   CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE? Icon_minitimeVin Mai 23, 2008 9:12 pm

Ce idee buna cu acest topic asa o sa ne dam seama mai repede cand om ramane insarcinate urmatoarea "tura" rad rad rad
Sus In jos
https://dumbrava-minunata.forumgratuit.ro/index.htm
andreea86
merg in picioruse
merg in picioruse
andreea86


CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE? 1114420fj52k9qh0h
feminin
Sagetator
Tigru
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 1855
Varsta Varsta : 37
Localizare Localizare : Arad
Data de inscriere Data de inscriere : 15/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Alexandru-Andrei
bebe 2 :: bebe 2 :::

CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE? Empty
MesajSubiect: Re: CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE?   CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE? Icon_minitimeVin Mai 23, 2008 10:19 pm

Cand vei afla sa ne dai si noua vestea.
Sus In jos
sorina.popia
Admin
Admin
sorina.popia


CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE? Ahr0cd10
feminin
Scorpion
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 4775
Varsta Varsta : 41
Localizare Localizare : calarasi
Data de inscriere Data de inscriere : 14/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty: Sorina si Cristian
bebe 1 :: bebe 1 ::: Andrei-Cristian:16.06.2006
bebe 2 :: bebe 2 ::: Alexandru-Valentin(UBI’ DE LAURA):2.03.2009

CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE? Empty
MesajSubiect: Re: CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE?   CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE? Icon_minitimeVin Mai 23, 2008 10:24 pm

andreea86 a scris:
Cand vei afla sa ne dai si noua vestea.
Da bineinteles andreea86 dupa sotul meu ve-ti afla si voi vestea o sa va impartasesc din bucuria mea de atunci
Sus In jos
https://dumbrava-minunata.forumgratuit.ro/index.htm
andreea86
merg in picioruse
merg in picioruse
andreea86


CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE? 1114420fj52k9qh0h
feminin
Sagetator
Tigru
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 1855
Varsta Varsta : 37
Localizare Localizare : Arad
Data de inscriere Data de inscriere : 15/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Alexandru-Andrei
bebe 2 :: bebe 2 :::

CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE? Empty
MesajSubiect: Re: CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE?   CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE? Icon_minitimeSam Mai 24, 2008 7:28 pm

Asteptam rose1
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE? Empty
MesajSubiect: Re: CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE?   CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE? Icon_minitimeSam Mai 24, 2008 8:15 pm

eu am fost o fericita pe pe tot parcursul sarcinii......nu mi-a fost rau deloc asa ca singurul lucru care mi-a dat de banuit ca as fii insarcinata a fost faptul ca imi intarziase ciclul vreo 2luni;de curiozitate am luat un test de sarcina care a iesit pozitiv (nu prea am avut incredere in el deoarece cu vreo 3ani in urma am facut 2teste care au iesit negative iar eu eu eram gravida) dar am dat fuga si la doctor unde...surprizaaa......bebe avea 3luni
Sus In jos
Continut sponsorizat





CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE? Empty
MesajSubiect: Re: CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE?   CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE? Icon_minitime

Sus In jos
 
CUM ATI AFLAT CA SUNTETI INSARCINATE?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: PRECONCEPTIE-
Mergi direct la: