Bine ai venit in Dumbrava-Minunata....apasand butonul "inregistrare",si creeand un cont ..intri si tu in lumea magica a copiilor....








Bine ai venit in Dumbrava-Minunata....apasand butonul "inregistrare",si creeand un cont ..intri si tu in lumea magica a copiilor....








Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaportalCăutareUltimele imaginiGalerieÎnregistrareConectare
pareri pro si contra swingers Mini_i10pareri pro si contra swingers Dumbra18pareri pro si contra swingers Nb7711pareri pro si contra swingers Minuna13pareri pro si contra swingers Mini_i10

 

 pareri pro si contra swingers

In jos 
AutorMesaj
sorina.popia
Admin
Admin
sorina.popia


pareri pro si contra swingers Ahr0cd10
feminin
Scorpion
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 4775
Varsta Varsta : 41
Localizare Localizare : calarasi
Data de inscriere Data de inscriere : 14/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty: Sorina si Cristian
bebe 1 :: bebe 1 ::: Andrei-Cristian:16.06.2006
bebe 2 :: bebe 2 ::: Alexandru-Valentin(UBI’ DE LAURA):2.03.2009

pareri pro si contra swingers Empty
MesajSubiect: pareri pro si contra swingers   pareri pro si contra swingers Icon_minitimeMar Apr 22, 2008 2:12 pm

Exista cupluri care isi gasesc fericirea in a se iubi la nesfarsit, jurandu-si credinta vesnica si sunt cupluri care au renuntat la acest gen de angajamente. Cuplurile swingers sunt acele cupluri care, din dorinta de a depasi monotonia instalata intre parteneri, au adoptat un nou stil de viata ce consta in schimbul de parteneri intre mai multe cupluri si implicarea acestora in jocuri erotice care, de obicei, se desfasoara sub forma de orgii. Intre partenerii swingers trebuie sa existe o foarte buna comunicare, ei trebuie sa se accepte unul pe altul si sa nu se lase prada geloziei.

Exista cateva stiluri diferite de a practica swinging-ul:
1 Cand partenerii prefera sa nu se vada unul pe celalalt facand sex cu alte persoane.
2 Cand partenerii isi gasesc placerea in a se privi unul pe altul facand sex cu alte persoane.
3 Cand partenerii acepta jocurile sexuale cu alte persoane, nu si raporturile sexuale.

Am deschis acest topic deoarece prea putini cel putin dintre cunoscuti mei cunosc nontiunea de swingers, astept si parerile voastre daca a-ti putea face swing cu persoana iubita.
Parerea mea este ca:
Sunt contra.Nu pentru ca am prejudecati,ci pentru ca mi se par bolnavi psihic.Nu am nimic cu ei atata vreme cat viata lor nu o incurca pe a mea, e ca in cazul homosexualilor. Nu am pentru ce sa fiu de acord sau sa ii admir,nu fac nimic admirabil,ci mi se par dezaxati din toate punctele de vedere,si incoerenti in trairi. Unii ii pot considera sinceri si de apreciat pentru ca nu se ascund de partener,eu personal nu spun decat ca n-am nevoie de asa ceva in viata mea,n-as face-o niciodata,mi se pare cea mai mare tradare... VOI CE PARERE AVETI?
Sus In jos
https://dumbrava-minunata.forumgratuit.ro/index.htm
Vizitato
Vizitator




pareri pro si contra swingers Empty
MesajSubiect: Re: pareri pro si contra swingers   pareri pro si contra swingers Icon_minitimeMar Mai 06, 2008 9:58 am

CONTRA; nu inteleg acest gen de persoane,asa cum nu-i inteleg nici pe homosexuali.N-am nimic cu ei,e viata lor si fac ce vor,dar n-am sa-i admir niciodata
Sus In jos
 
pareri pro si contra swingers
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: TABLOU DE NUNTA-
Mergi direct la: