Bine ai venit in Dumbrava-Minunata....apasand butonul "inregistrare",si creeand un cont ..intri si tu in lumea magica a copiilor....








Bine ai venit in Dumbrava-Minunata....apasand butonul "inregistrare",si creeand un cont ..intri si tu in lumea magica a copiilor....








Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaportalCăutareUltimele imaginiGalerieÎnregistrareConectare
Prima luna!Cine cu cine vorbeste? Mini_i10Prima luna!Cine cu cine vorbeste? Dumbra18Prima luna!Cine cu cine vorbeste? Nb7711Prima luna!Cine cu cine vorbeste? Minuna13Prima luna!Cine cu cine vorbeste? Mini_i10

 

 Prima luna!Cine cu cine vorbeste?

In jos 
5 participan?i
AutorMesaj
sorina.popia
Admin
Admin
sorina.popia


Prima luna!Cine cu cine vorbeste? Ahr0cd10
feminin
Scorpion
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 4775
Varsta Varsta : 41
Localizare Localizare : calarasi
Data de inscriere Data de inscriere : 14/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty: Sorina si Cristian
bebe 1 :: bebe 1 ::: Andrei-Cristian:16.06.2006
bebe 2 :: bebe 2 ::: Alexandru-Valentin(UBI’ DE LAURA):2.03.2009

Prima luna!Cine cu cine vorbeste? Empty
MesajSubiect: Prima luna!Cine cu cine vorbeste?   Prima luna!Cine cu cine vorbeste? Icon_minitimeVin Apr 18, 2008 2:06 pm

Dupa primele 3 saptamani imi dadeam seama perfect dupa felul in care plangea daca ii este foame sau somn,daca il doare burtica sau ii este frig.La randul lui si el simte cand sunt vesel,calma,cand ii vorbesc cu bucurie in glas.
Sus In jos
https://dumbrava-minunata.forumgratuit.ro/index.htm
andreea86
merg in picioruse
merg in picioruse
andreea86


Prima luna!Cine cu cine vorbeste? 1114420fj52k9qh0h
feminin
Sagetator
Tigru
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 1855
Varsta Varsta : 37
Localizare Localizare : Arad
Data de inscriere Data de inscriere : 15/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Alexandru-Andrei
bebe 2 :: bebe 2 :::

Prima luna!Cine cu cine vorbeste? Empty
MesajSubiect: Re: Prima luna!Cine cu cine vorbeste?   Prima luna!Cine cu cine vorbeste? Icon_minitimeSam Apr 19, 2008 2:33 pm

Si eu miam dat seama repede de ce plange si ce vrea dupa felul de a plange. Eu am observat ca doar mamicile au acest simt nu si taticii. Am dreptate?
Asta am obs la toate mamicile pe care le cunosc. Vine din noi. Si la randul lui doar pe mine ma simte cand sunt agitata sau suparata si atunci devine si el agitat. La mine a zambit pt prima data nu la tati. Si intrun fel ma bucur ca doar eu stau mai mult cu al caci sotul e la lucru.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Prima luna!Cine cu cine vorbeste? Empty
MesajSubiect: Re: Prima luna!Cine cu cine vorbeste?   Prima luna!Cine cu cine vorbeste? Icon_minitimeMier Mai 07, 2008 4:43 pm

eu de la inceput am inceput sa-mi dau seama cand ii e foame irinei sau cand o doare burtica sau cand a facut ceva in pampers;tin minte eram inca la spital si mamica care mai era cu mine in salon m-a intrebat dak mai am vreun bebe aks;si i-am spus ca nu.era foarte mirata ca eu ma descurcam cu irina,iar ea cu bebele ei nu prea;i-am spus atunci ca nu trebuie sa-i fie teama si sa aibe incredere in ea.odata ce ne adusesera bebelusii in salon trebuia sa ne intram in paine (cum se zice).
Sus In jos
sorina.popia
Admin
Admin
sorina.popia


Prima luna!Cine cu cine vorbeste? Ahr0cd10
feminin
Scorpion
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 4775
Varsta Varsta : 41
Localizare Localizare : calarasi
Data de inscriere Data de inscriere : 14/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty: Sorina si Cristian
bebe 1 :: bebe 1 ::: Andrei-Cristian:16.06.2006
bebe 2 :: bebe 2 ::: Alexandru-Valentin(UBI’ DE LAURA):2.03.2009

Prima luna!Cine cu cine vorbeste? Empty
MesajSubiect: Re: Prima luna!Cine cu cine vorbeste?   Prima luna!Cine cu cine vorbeste? Icon_minitimeMier Mai 07, 2008 5:20 pm

Asa este. mihaela83 la noi in calarasi este cam greu ca daca nu dai nimic nimanui nu-ti arata nici cum sa-l tii in brate.Dar daca-ti iubesti bb si il doresti toate vin de la sine,nu ai cum sa nu te descurci
Sus In jos
https://dumbrava-minunata.forumgratuit.ro/index.htm
daria_ioana
merg deabusilea
merg deabusilea
daria_ioana


Prima luna!Cine cu cine vorbeste? Ahr0cd10
feminin
Leu
Maimuta
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 560
Varsta Varsta : 43
Localizare Localizare : Giurgiu
Data de inscriere Data de inscriere : 23/04/2008

Prima luna!Cine cu cine vorbeste? Empty
MesajSubiect: Re: Prima luna!Cine cu cine vorbeste?   Prima luna!Cine cu cine vorbeste? Icon_minitimeMier Mai 07, 2008 10:58 pm

eu am avut noroc ca am stat cu cumnata mea si ea are un baietel mai mare ca daria cu 6 luni si am invatat de la ea
Sus In jos
camilili
nou nascut
nou nascut
camilili


Prima luna!Cine cu cine vorbeste? Ahr0cd10
feminin
Taur
Sobolan
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 163
Varsta Varsta : 40
Localizare Localizare : Radauti
Data de inscriere Data de inscriere : 25/05/2008

Prima luna!Cine cu cine vorbeste? Empty
MesajSubiect: Re: Prima luna!Cine cu cine vorbeste?   Prima luna!Cine cu cine vorbeste? Icon_minitimeJoi Mai 29, 2008 10:29 pm

Eu a trebuit sa ma descurc singura..cat am stat in spital nu prea mi-a fost bine..m-am recuperat mai greu dupa cezariana asa ca nu am stat prea mult cu bebe..si cand plangea veneau asistentele si il luau...Dintr-o data m-am trezit cu bebe acasa...nestiind ce sa fac..cand incepea sa planga, ma taia in spate si tremuram toata...cel mai greu mi-a fost sa ii schimb compresa de la buric...am transpirat toata!!insa incetul cu incetul am reusit sa ne intelegem mai bine..chiar sa ne imprietenim...acum petrecem mai toata ziulica impreuna!!
Sus In jos
monica_2077
utilizator sef
utilizator sef
monica_2077


Prima luna!Cine cu cine vorbeste? Ahr0cd10
feminin
Fecioara
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 3769
Varsta Varsta : 53
Localizare Localizare : Baia-Mare
Data de inscriere Data de inscriere : 09/05/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Denisa Andreea 16.02.1995
bebe 2 :: bebe 2 ::: Karla Maria 01.08.2007

Prima luna!Cine cu cine vorbeste? Empty
MesajSubiect: Re: Prima luna!Cine cu cine vorbeste?   Prima luna!Cine cu cine vorbeste? Icon_minitimeVin Mai 30, 2008 11:19 am

camilili esti o mamica super...eu cred ca asa sunt toate mamicile in primele zile cand se vad acasa cu puiutii lor la primele reactii nu stii cum sa reactionezi dar treptat le inveti pe toate pupici
Sus In jos
andreea86
merg in picioruse
merg in picioruse
andreea86


Prima luna!Cine cu cine vorbeste? 1114420fj52k9qh0h
feminin
Sagetator
Tigru
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 1855
Varsta Varsta : 37
Localizare Localizare : Arad
Data de inscriere Data de inscriere : 15/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Alexandru-Andrei
bebe 2 :: bebe 2 :::

Prima luna!Cine cu cine vorbeste? Empty
MesajSubiect: Re: Prima luna!Cine cu cine vorbeste?   Prima luna!Cine cu cine vorbeste? Icon_minitimeVin Mai 30, 2008 10:37 pm

monica_2077 a scris:
camilili esti o mamica super...eu cred ca asa sunt toate mamicile in primele zile cand se vad acasa cu puiutii lor la primele reactii nu stii cum sa reactionezi dar treptat le inveti pe toate pupici

Ai dreptate monica_2077. Asa cred si eu ca sunt toate mamicile la inceput. Asa am fost si eu. Dar acum pot sa zic ca sunt experta in cresterea copilului meu. Il cunosc deja foarte bine si stiu cei baiu bupa felul cum planga.
Sus In jos
camilili
nou nascut
nou nascut
camilili


Prima luna!Cine cu cine vorbeste? Ahr0cd10
feminin
Taur
Sobolan
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 163
Varsta Varsta : 40
Localizare Localizare : Radauti
Data de inscriere Data de inscriere : 25/05/2008

Prima luna!Cine cu cine vorbeste? Empty
MesajSubiect: Re: Prima luna!Cine cu cine vorbeste?   Prima luna!Cine cu cine vorbeste? Icon_minitimeDum Iun 01, 2008 4:47 pm

Multumesc Monica pentru incurajare!!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Prima luna!Cine cu cine vorbeste? Empty
MesajSubiect: Re: Prima luna!Cine cu cine vorbeste?   Prima luna!Cine cu cine vorbeste? Icon_minitime

Sus In jos
 
Prima luna!Cine cu cine vorbeste?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» CINE-I VEDETA?
» cine ia initiativa?
» a 2-a luna.Tu e4sti mamica mea?
» Cine a aparut primul?...
» 0-4 luni prima saptamana impreuna

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Suntem cu tine din prima clipa-
Mergi direct la: