Bine ai venit in Dumbrava-Minunata....apasand butonul "inregistrare",si creeand un cont ..intri si tu in lumea magica a copiilor....








Bine ai venit in Dumbrava-Minunata....apasand butonul "inregistrare",si creeand un cont ..intri si tu in lumea magica a copiilor....








Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaportalCăutareUltimele imaginiGalerieÎnregistrareConectare
MANCAREA GATITA IN VASE DIN LUT Mini_i10MANCAREA GATITA IN VASE DIN LUT Dumbra18MANCAREA GATITA IN VASE DIN LUT Nb7711MANCAREA GATITA IN VASE DIN LUT Minuna13MANCAREA GATITA IN VASE DIN LUT Mini_i10

 

 MANCAREA GATITA IN VASE DIN LUT

In jos 
AutorMesaj
vivi73
nou nascut
nou nascut
vivi73


MANCAREA GATITA IN VASE DIN LUT Ahr0cd10
feminin
Balanta
Bivol
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 79
Varsta Varsta : 50
Localizare Localizare : Focsani - Vrancea
Data de inscriere Data de inscriere : 14/05/2008

MANCAREA GATITA IN VASE DIN LUT Empty
MesajSubiect: MANCAREA GATITA IN VASE DIN LUT   MANCAREA GATITA IN VASE DIN LUT Icon_minitimeMar Iul 08, 2008 2:07 pm

Mi-am cumparat din targ un vas roman , din acela brevetat , din lut nesmaltuit , care se tine in apa 20 min inaite de a fi pusa mancarea in el si apoi introdus la cuptor. Am citit toate laudele de sine ale producatorului conform caruia acest tip de vas e aproape a opta minune a lumii....si deoarece acasa trebuie sa gatesc cat mai sanatos cu putinta , fiindca sotul sufera de afectiuni gastrice, m-am indurat sa dau un pumn de bani pe el si vreau sa incerc sa vad ce iese...Mai are cineva asa ceva acasa si ma poate ajuta cu sfaturi, atat privind modul de folosire si intretinere al vasului cat si cu retete ?
Sus In jos
vivi73
nou nascut
nou nascut
vivi73


MANCAREA GATITA IN VASE DIN LUT Ahr0cd10
feminin
Balanta
Bivol
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 79
Varsta Varsta : 50
Localizare Localizare : Focsani - Vrancea
Data de inscriere Data de inscriere : 14/05/2008

MANCAREA GATITA IN VASE DIN LUT Empty
MesajSubiect: Re: MANCAREA GATITA IN VASE DIN LUT   MANCAREA GATITA IN VASE DIN LUT Icon_minitimeDum Iul 13, 2008 2:16 pm

ok, din ciclul ''DIN GRESELI INVATA OMUL'', primul pont vi-l dau eu :

cand puneti vasul prima oara la inmuiat in apa rece, tineti-l in apa cu capacul pus , astfel incat sa nu se creeze decalaje intre cele doua parti , si vasul sa se inchida perfect !

ca eu n-am facut asa....... bang
Sus In jos
 
MANCAREA GATITA IN VASE DIN LUT
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Bucataria de acasa!!!-
Mergi direct la: