Bine ai venit in Dumbrava-Minunata....apasand butonul "inregistrare",si creeand un cont ..intri si tu in lumea magica a copiilor....








Bine ai venit in Dumbrava-Minunata....apasand butonul "inregistrare",si creeand un cont ..intri si tu in lumea magica a copiilor....








Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaportalCăutareUltimele imaginiGalerieÎnregistrareConectare
Folosirea medicamentelor in timpul sarcinii Mini_i10Folosirea medicamentelor in timpul sarcinii Dumbra18Folosirea medicamentelor in timpul sarcinii Nb7711Folosirea medicamentelor in timpul sarcinii Minuna13Folosirea medicamentelor in timpul sarcinii Mini_i10

 

 Folosirea medicamentelor in timpul sarcinii

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
sorina.popia
Admin
Admin
sorina.popia


Folosirea medicamentelor in timpul sarcinii Ahr0cd10
feminin
Scorpion
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 4775
Varsta Varsta : 41
Localizare Localizare : calarasi
Data de inscriere Data de inscriere : 14/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty: Sorina si Cristian
bebe 1 :: bebe 1 ::: Andrei-Cristian:16.06.2006
bebe 2 :: bebe 2 ::: Alexandru-Valentin(UBI’ DE LAURA):2.03.2009

Folosirea medicamentelor in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Folosirea medicamentelor in timpul sarcinii   Folosirea medicamentelor in timpul sarcinii Icon_minitimeJoi Mai 08, 2008 5:35 pm

Atentie, aproape orice medicament luat in timpul sarcinii trece prin placenta putand influenta copilul. Daca femeia este insarcinata sau intentioneaza sa ramana gravida se recomanda sa nu ia nici un medicament decat daca este aprobat special de medic pentru sarcina.
Sus In jos
https://dumbrava-minunata.forumgratuit.ro/index.htm
monica_2077
utilizator sef
utilizator sef
monica_2077


Folosirea medicamentelor in timpul sarcinii Ahr0cd10
feminin
Fecioara
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 3769
Varsta Varsta : 53
Localizare Localizare : Baia-Mare
Data de inscriere Data de inscriere : 09/05/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Denisa Andreea 16.02.1995
bebe 2 :: bebe 2 ::: Karla Maria 01.08.2007

Folosirea medicamentelor in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Folosirea medicamentelor in timpul sarcinii   Folosirea medicamentelor in timpul sarcinii Icon_minitimeVin Mai 09, 2008 5:19 pm

eu in luna a-Vl-a am facut o bronsita si la recomandarea medicului am luat ampicilina de 500,in rest nu am luat nimic innafara de calciu,fier si elevit
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Folosirea medicamentelor in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Folosirea medicamentelor in timpul sarcinii   Folosirea medicamentelor in timpul sarcinii Icon_minitimeVin Mai 09, 2008 6:31 pm

in timpul sarcinii m-am ferit de orice medicament;tin minte,la un moment dat m-a luat o durere de masea de imi venea sa ma urc pe pereti.n-am putut sa iau nimic atunci,am avut noroc ca durerea m-a tinut vreo 2-3zile si am putut sa o pacalesc cu leacuri babesti
Sus In jos
Continut sponsorizat





Folosirea medicamentelor in timpul sarcinii Empty
MesajSubiect: Re: Folosirea medicamentelor in timpul sarcinii   Folosirea medicamentelor in timpul sarcinii Icon_minitime

Sus In jos
 
Folosirea medicamentelor in timpul sarcinii
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Fumatul in timpul sarcinii
» Analize in timpul sarcinii
» Ce ar trebui sa mananci in timpul sarcinii?
» Ce ar trebui sa eviti in timpul sarcinii?
» CONSUMUL DE CAFEA SI ALCOOL IN TIMPUL SARCINII

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Mamy cand vine barza?-
Mergi direct la: