Bine ai venit in Dumbrava-Minunata....apasand butonul "inregistrare",si creeand un cont ..intri si tu in lumea magica a copiilor....








Bine ai venit in Dumbrava-Minunata....apasand butonul "inregistrare",si creeand un cont ..intri si tu in lumea magica a copiilor....








Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaportalCăutareUltimele imaginiGalerieÎnregistrareConectare
Nunta : video, film...puneti pe pelicula ziua Z ! Mini_i10Nunta : video, film...puneti pe pelicula ziua Z ! Dumbra18Nunta : video, film...puneti pe pelicula ziua Z ! Nb7711Nunta : video, film...puneti pe pelicula ziua Z ! Minuna13Nunta : video, film...puneti pe pelicula ziua Z ! Mini_i10

 

 Nunta : video, film...puneti pe pelicula ziua Z !

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
daria_ioana
merg deabusilea
merg deabusilea
daria_ioana


Nunta : video, film...puneti pe pelicula ziua Z ! Ahr0cd10
feminin
Leu
Maimuta
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 560
Varsta Varsta : 43
Localizare Localizare : Giurgiu
Data de inscriere Data de inscriere : 23/04/2008

Nunta : video, film...puneti pe pelicula ziua Z ! Empty
MesajSubiect: Nunta : video, film...puneti pe pelicula ziua Z !   Nunta : video, film...puneti pe pelicula ziua Z ! Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 12:44 am

Doriti sa va aduceti aminte de nunta dumneavoastra? Apelati la un cameraman profesionist. Va sti cel mai bine sa capteze si sa imortalizeze emotiile celei mai frumoase zile din viata dumneavoastra. Cereti sa vizionati cateva materiale filmate la diferite evenimente pentru a va putea face o parere despre calitatea muncii sale. Iata tot ce trebuie sa stiti pentru a avea nunta pe video!



De ce sa angajati un cameraman profesionist ?


- un cameraman profesionist are de regula anumite studii sau experienta, uneori chiar in jurnalism - dispune de un echipament de filmare si montare profesionist - cunoaste foarte bine noile tehnici si suporturi audiovizuale - are ochiul format si stie sa fie discret in timpul filmarii - inainte sa va fie livrat, produsul final este aranjat ireprosabil

Cum sa va alegeti cameramanul?


Ideal ar fi sa puteti viziona un film sau o alta nunta filmata de cameramanul pe care doriti sa-l angajati. Daca da, evaluati-i munca punandu-va urmatoarele intrebari : - imaginea este clara? - imaginea nu este prea intunecata (mai ales seara sau pe ringul de dans) ? - incadrarea reda bine momentele de emotie ? - in cursul serii sau in timpul toasturilor, sunetul se aude bine?

Ce informatii sa-i dati cameramanului ?


Inainte de ziua Z, aveti grija sa indicati cameramanului dumneavoastra etapele desfasurarii nuntii, de exemplu : - traseul exact catre locul unde va casatoriti si unde se tine petrecerea - orarul complet al zilei, precizand momentele importante ale ceremoniei si ale petrecerii (focuri de artificii, discursuri, dansul).
Sus In jos
Roxionela
nou nascut
nou nascut



Nunta : video, film...puneti pe pelicula ziua Z ! Ahr0cd10
Sagetator
Sobolan
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 35
Varsta Varsta : 39
Data de inscriere Data de inscriere : 07/05/2008

Nunta : video, film...puneti pe pelicula ziua Z ! Empty
MesajSubiect: Re: Nunta : video, film...puneti pe pelicula ziua Z !   Nunta : video, film...puneti pe pelicula ziua Z ! Icon_minitimeMier Mai 28, 2008 6:12 pm

Adevarul este ca sunt buni cameramani profesionisti,sunt cam scumpi ( ma refer la pret) dar merita,mie personal nu imi pare rau de bani care i-am dat firmei respective,pt ca mi-au facut dvd-urile de la nunta+ cununie superbe,nu am avut ce sa le reprosez,sincer nici inainte de eveniment nu le-am dat nici un fel de indicatii,deoarece am vazut niste filmate de la alte nunti,petreceri...,si era totul filmat perfect
Sus In jos
sorina.popia
Admin
Admin
sorina.popia


Nunta : video, film...puneti pe pelicula ziua Z ! Ahr0cd10
feminin
Scorpion
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 4775
Varsta Varsta : 41
Localizare Localizare : calarasi
Data de inscriere Data de inscriere : 14/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty: Sorina si Cristian
bebe 1 :: bebe 1 ::: Andrei-Cristian:16.06.2006
bebe 2 :: bebe 2 ::: Alexandru-Valentin(UBI’ DE LAURA):2.03.2009

Nunta : video, film...puneti pe pelicula ziua Z ! Empty
MesajSubiect: Re: Nunta : video, film...puneti pe pelicula ziua Z !   Nunta : video, film...puneti pe pelicula ziua Z ! Icon_minitimeMier Mai 28, 2008 6:15 pm

Noi din pacate nu am mai avut timp sa mai alergam si dupa cameraman asa ca am ramas cu aparatul foto si ne-au facut prietenii poze.dar au iesit frumoase si nunta la fel...cu toaste ca vroiam altfel
Sus In jos
https://dumbrava-minunata.forumgratuit.ro/index.htm
Continut sponsorizat





Nunta : video, film...puneti pe pelicula ziua Z ! Empty
MesajSubiect: Re: Nunta : video, film...puneti pe pelicula ziua Z !   Nunta : video, film...puneti pe pelicula ziua Z ! Icon_minitime

Sus In jos
 
Nunta : video, film...puneti pe pelicula ziua Z !
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Decoratii si invitatii de nunta, detalii pe care nu trebuie sa le uitati pentru ca ziua fericita sa fie perfecta
» Poze de la nunta
» Cati Invitati O Sa Ai La Nunta?
» Nunta...cel mai frumos tablou de viata
» azi e ziua lui CHRISTOPHER ANDREI....

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: IDEI PRACTICE IN ORGNIZARA PETRECERILOR-
Mergi direct la: