Bine ai venit in Dumbrava-Minunata....apasand butonul "inregistrare",si creeand un cont ..intri si tu in lumea magica a copiilor....








Bine ai venit in Dumbrava-Minunata....apasand butonul "inregistrare",si creeand un cont ..intri si tu in lumea magica a copiilor....








Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaportalCăutareUltimele imaginiGalerieÎnregistrareConectare
Al 2-lea copil implica iubire mai putina pentru primul copil? Mini_i10Al 2-lea copil implica iubire mai putina pentru primul copil? Dumbra18Al 2-lea copil implica iubire mai putina pentru primul copil? Nb7711Al 2-lea copil implica iubire mai putina pentru primul copil? Minuna13Al 2-lea copil implica iubire mai putina pentru primul copil? Mini_i10

 

 Al 2-lea copil implica iubire mai putina pentru primul copil?

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
sorina.popia
Admin
Admin
sorina.popia


Al 2-lea copil implica iubire mai putina pentru primul copil? Ahr0cd10
feminin
Scorpion
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 4775
Varsta Varsta : 41
Localizare Localizare : calarasi
Data de inscriere Data de inscriere : 14/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty: Sorina si Cristian
bebe 1 :: bebe 1 ::: Andrei-Cristian:16.06.2006
bebe 2 :: bebe 2 ::: Alexandru-Valentin(UBI’ DE LAURA):2.03.2009

Al 2-lea copil implica iubire mai putina pentru primul copil? Empty
MesajSubiect: Al 2-lea copil implica iubire mai putina pentru primul copil?   Al 2-lea copil implica iubire mai putina pentru primul copil? Icon_minitimeDum Mai 18, 2008 12:10 am

Daca pana acum el/ea era in centrul atentiei si era sufletul si inima parintilor, odata cu venirea pe lume a unui fratior / surioara, lucrurile incep sa se schimbe putin.

Mama va acorda poate mai mult timp noului nascut, la primul scancet va lasa joaca inceputa cu primul copil si va alerga sa il linisteasca pe bebelus, etc, etc.

Ce poate sa creada primul copil in acest caz si cum percepe el sosirea unui fratior / surioare?

Se gandeste oare ca este iubit mai putin? Il iubeste sau il uraste pe bebe?

Ce putem face ca sa il convingem ca el este la fel de iubit si de important?
Sus In jos
https://dumbrava-minunata.forumgratuit.ro/index.htm
brigita
MEMBRU BANAT
MEMBRU BANAT
brigita


Al 2-lea copil implica iubire mai putina pentru primul copil? Ahr0cd10
feminin
Balanta
Mistret
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 288
Varsta Varsta : 52
Localizare Localizare : Ocna Mures
Data de inscriere Data de inscriere : 18/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 :::
bebe 2 :: bebe 2 :::

Al 2-lea copil implica iubire mai putina pentru primul copil? Empty
MesajSubiect: Re: Al 2-lea copil implica iubire mai putina pentru primul copil?   Al 2-lea copil implica iubire mai putina pentru primul copil? Icon_minitimeLun Mai 19, 2008 7:36 am

Cum va mai spus copilul trebuie pregatit ,binenteles sa aiba o varsta sa inteleaga .Ca ce poti spune la un copil de 2 ani care nu prea intalege ce vrei sa-i spui.Las alta mamica sa spuna care are copii mai apropiati de varsta ,ca la noi nu e cazul .
Am auzit de un caz ca copilul cel mare era foarte gelos pe cel mic si a intrebat pe unde a venit bb si mama a raspuns ca pe geam.
Intr-o zi a intrat mama in camera copilului si cel mai mare era cu bb -ul in brate sa-l arunce pe geam .La care mamam foarte disperata l-a intrebat ca ce face si copilul a spus "pe geam a venit ,pe geam sa se duca" nu-i frumos
Sus In jos
 
Al 2-lea copil implica iubire mai putina pentru primul copil?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» copil cu personalitate
» MAMA SINGURA,COPIL FERICIT?
» PRIMUL INTERVIU
» Sunt doar un copil care isi doreste sa MEARGA!Alexia Maria Pintea
» CE-TI INSPIRA PRIMUL CUVANT?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: COPILUL MEU - CE EDUCATIE II DAU ?-
Mergi direct la: