Bine ai venit in Dumbrava-Minunata....apasand butonul "inregistrare",si creeand un cont ..intri si tu in lumea magica a copiilor....








Bine ai venit in Dumbrava-Minunata....apasand butonul "inregistrare",si creeand un cont ..intri si tu in lumea magica a copiilor....








Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaportalCăutareUltimele imaginiGalerieÎnregistrareConectare
a nascut cineva cu epidurala? Mini_i10a nascut cineva cu epidurala? Dumbra18a nascut cineva cu epidurala? Nb7711a nascut cineva cu epidurala? Minuna13a nascut cineva cu epidurala? Mini_i10

 

 a nascut cineva cu epidurala?

In jos 
+2
andreea86
sorina.popia
6 participan?i
AutorMesaj
sorina.popia
Admin
Admin
sorina.popia


a nascut cineva cu epidurala? Ahr0cd10
feminin
Scorpion
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 4775
Varsta Varsta : 41
Localizare Localizare : calarasi
Data de inscriere Data de inscriere : 14/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty: Sorina si Cristian
bebe 1 :: bebe 1 ::: Andrei-Cristian:16.06.2006
bebe 2 :: bebe 2 ::: Alexandru-Valentin(UBI’ DE LAURA):2.03.2009

a nascut cineva cu epidurala? Empty
MesajSubiect: a nascut cineva cu epidurala?   a nascut cineva cu epidurala? Icon_minitimeDum Mai 18, 2008 1:57 pm

credeti ca anestezia epidurala ajuta la ceva?
ce complicatii pot aparea dupa aceasta anestezie?
Sus In jos
https://dumbrava-minunata.forumgratuit.ro/index.htm
andreea86
merg in picioruse
merg in picioruse
andreea86


a nascut cineva cu epidurala? 1114420fj52k9qh0h
feminin
Sagetator
Tigru
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 1855
Varsta Varsta : 37
Localizare Localizare : Arad
Data de inscriere Data de inscriere : 15/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Alexandru-Andrei
bebe 2 :: bebe 2 :::

a nascut cineva cu epidurala? Empty
MesajSubiect: Re: a nascut cineva cu epidurala?   a nascut cineva cu epidurala? Icon_minitimeLun Mai 19, 2008 5:38 pm

Eu am vrut sa nasc cu epidurala dar nu a acceptat doctorita. A zis ca nu e indicat mai ales la prima nastere ca nu mai simti contractiile si nu sti cand si cat ca impingi. Mai apoi mia zis si o moasa , care e prietena cu mine, in ziua nasterii, ianinte de nastere ca asa este: la mamicile care sunt la prima nastere nu se recomanda.
Sus In jos
gabrygabry
nou nascut
nou nascut
gabrygabry


a nascut cineva cu epidurala? Ahr0cd10
feminin
Berbec
Cal
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 15
Varsta Varsta : 46
Localizare Localizare : victoria, bv
Data de inscriere Data de inscriere : 14/05/2008

a nascut cineva cu epidurala? Empty
MesajSubiect: Re: a nascut cineva cu epidurala?   a nascut cineva cu epidurala? Icon_minitimeLun Mai 19, 2008 10:45 pm

eu sunt o mamica ce a nascut natural cu epidurala, nu in romania, ci in italia.
mi s-a rupt apa la ora 19 din data de 29 martie 2007. am plecat spre spital si la ora 21 aveam internarea facuta. m-au legat la aparatele de monitoraj, inca nu aveam contractii dureroase, doar "pe hartie". la ora 22,30 cca, au inceput si durerile. intense, din 10 in 10 min, apoi din 5 in 5 min. pe la ora 2 noapte eram dilatata 2 cm. dureri, nu va zic, nu am inchis un ochi toata noaptea! asa am tinut-o pana dimineata cand, culmea, eram tot la 2 cm. fetita era inca destul de sus, nu cobora, nu avea loc! la ora 10 am plans efectiv dupa epidurala. semnasem pt. ea inca din saptamana 37. la 10 si jumatate mi-au facut epidurala, mi-am adunat si fortele, ca am reusit sa atipesc vreo 30 min, apoi la ora 11 mi-au spus ca fetita e pregatita, coborase, eu eram la aproape 10 cm (caci dupa aceea mi-au spus ca mi-au facut si occitocina, hormonul care ajuta contractiile). m-au pus sa imping, era momentul! in jurul ore 12 impinsesem suficient cat sa se intrezareasca caputul fetitei si m-au dus in sala de nasteri (pana atunci fusesem in sala-travaliu). la ora 12,25, in 30 martie 2007, o zi frumoasa de primavara, cu mult verde si insorita, s-a nascut iubita mea fetita, Sara-Martina!
asta ne-a fost experienta cu nasterea cu epidurala. a fost necesara, pt. ca fara nu stiu daca as fi rezistat la atata durere! regret doar ca nu am stiut sa o cer ceva mai repede!
Sus In jos
sorina.popia
Admin
Admin
sorina.popia


a nascut cineva cu epidurala? Ahr0cd10
feminin
Scorpion
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 4775
Varsta Varsta : 41
Localizare Localizare : calarasi
Data de inscriere Data de inscriere : 14/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty: Sorina si Cristian
bebe 1 :: bebe 1 ::: Andrei-Cristian:16.06.2006
bebe 2 :: bebe 2 ::: Alexandru-Valentin(UBI’ DE LAURA):2.03.2009

a nascut cineva cu epidurala? Empty
MesajSubiect: Re: a nascut cineva cu epidurala?   a nascut cineva cu epidurala? Icon_minitimeMar Mai 20, 2008 10:55 am

Si eu sunt tot o mamica care a nascut natural m-au luat durerile pe la ora 20:00 si am nascut pe la 01:00 noaptea...am avut nasterea rapida dar foarte grea fiindca Andrei s-a incapatanat sa iasa cu piciorusele...pe parcursul sarcinii am intampinat numai probleme asa ca la nastere incepuse sa m-i se para floare la ureche.Pe la ora 01:00 impinge,impinge pana aud dintr-o data un scancet...era minunea mea de baietel.Eram asa de fericita si mandra ca nici nu am mai simtit cand au inceput sa coasa(la noi in calarasi nu se prea face injectii ptr a calma durerile...costa enorm de mult).Am trecut si peste toate problemele din timpul sarcinii si a nasterii baietelului si acum am cumparat "noi materiale" ptr a incepe lucrarea la al 2-lea bebelusi.Am vrea sa fie fetita dar acum ce vrea D-zeu numai sa nu mai am probleme cu sarcina si sa nasc la bucuresti...ASA CA PE LA SFARITUL ANULUI VETI AVEA UN ADMIN CU BURTA rad rad rad


Ultima editare efectuata de catre Admin in Joi Mai 29, 2008 2:37 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
https://dumbrava-minunata.forumgratuit.ro/index.htm
monica_2077
utilizator sef
utilizator sef
monica_2077


a nascut cineva cu epidurala? Ahr0cd10
feminin
Fecioara
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 3769
Varsta Varsta : 53
Localizare Localizare : Baia-Mare
Data de inscriere Data de inscriere : 09/05/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Denisa Andreea 16.02.1995
bebe 2 :: bebe 2 ::: Karla Maria 01.08.2007

a nascut cineva cu epidurala? Empty
MesajSubiect: Re: a nascut cineva cu epidurala?   a nascut cineva cu epidurala? Icon_minitimeMar Mai 20, 2008 12:15 pm

ADMIN sa te ajute DUMNEZUE sa ti se implineasca visul pupii3
Sus In jos
sorina
merg deabusilea
merg deabusilea
sorina


a nascut cineva cu epidurala? Ahr0cd10
feminin
Scorpion
Tigru
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 630
Varsta Varsta : 37
Localizare Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere Data de inscriere : 12/05/2008

a nascut cineva cu epidurala? Empty
MesajSubiect: Re: a nascut cineva cu epidurala?   a nascut cineva cu epidurala? Icon_minitimeJoi Mai 22, 2008 9:11 am

sper sa ti se indeplineasca dorina
Sus In jos
analis
nou nascut
nou nascut
analis


a nascut cineva cu epidurala? Ahr0cd10
feminin
Varsator
Capra
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 148
Varsta Varsta : 44
Data de inscriere Data de inscriere : 23/05/2008

a nascut cineva cu epidurala? Empty
MesajSubiect: Re: a nascut cineva cu epidurala?   a nascut cineva cu epidurala? Icon_minitimeJoi Mai 29, 2008 2:33 pm

Spor la treaba!


Eu am nascut prin cezariana cu peridurala.Mi-a fost foarte bine cat am stat in spital.Acasa am inceput sa ma dezmortesc.Oricum durerile nu au fost foarte mari.Intr-o saptamana aproape ca nu mai aveam probleme.La oluna faceam abdomene.Am avut si un ajutor de nadejde...pe sotul meu.
Sus In jos
Continut sponsorizat





a nascut cineva cu epidurala? Empty
MesajSubiect: Re: a nascut cineva cu epidurala?   a nascut cineva cu epidurala? Icon_minitime

Sus In jos
 
a nascut cineva cu epidurala?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Romanul s-a nascut poet, Rime aiuristice
» Dupa ce ai nascut, cand trebuie sa incepi sa folosesti planificarea familiala?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Mamy cand vine barza?-
Mergi direct la: