Bine ai venit in Dumbrava-Minunata....apasand butonul "inregistrare",si creeand un cont ..intri si tu in lumea magica a copiilor....








Bine ai venit in Dumbrava-Minunata....apasand butonul "inregistrare",si creeand un cont ..intri si tu in lumea magica a copiilor....








Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaportalCăutareUltimele imaginiGalerieÎnregistrareConectare
Știri de peste tot - Pagina 2 Mini_i10Știri de peste tot - Pagina 2 Dumbra18Știri de peste tot - Pagina 2 Nb7711Știri de peste tot - Pagina 2 Minuna13Știri de peste tot - Pagina 2 Mini_i10

 

 Știri de peste tot

In jos 
5 participan?i
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
monica_2077
utilizator sef
utilizator sef
monica_2077


Știri de peste tot - Pagina 2 Ahr0cd10
feminin
Fecioara
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 3769
Varsta Varsta : 53
Localizare Localizare : Baia-Mare
Data de inscriere Data de inscriere : 09/05/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Denisa Andreea 16.02.1995
bebe 2 :: bebe 2 ::: Karla Maria 01.08.2007

Știri de peste tot - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Știri de peste tot   Știri de peste tot - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Iun 05, 2008 12:50 pm

Cotropita de grasime, Kirstie Alley poarta rochii XXL


[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine] De cativa ani, Kirstie Alley se lupta sa revina la o silueta normala, insa pe zi ce trece, devine tot mai evident ca actrita s-a dat batuta in lupta cu kilogramele. Duminica, vedeta a fost fotografiata purtand o rochie de vara, marimea XXL, in timp ce se indrepta spre salonul de frumusete.

Recent, Kirstie si-a incheiat colaborarea cu o companie care a ajutat-o sa slabeasca. De la 100 de kilograme, ea ajunsese la 70, insa imediat dupa ce a atins aceasta performanta, si-a reluat vechile obiceiuri culinare, iar grasimea s-a reasezat de unde disparuse.

Cu toate astea, actrita a semnat un contract pentru un film nou, o comedie, acesta fiind primul sau rol din 2002 incoace.



Sus In jos
sorina.popia
Admin
Admin
sorina.popia


Știri de peste tot - Pagina 2 Ahr0cd10
feminin
Scorpion
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 4775
Varsta Varsta : 41
Localizare Localizare : calarasi
Data de inscriere Data de inscriere : 14/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty: Sorina si Cristian
bebe 1 :: bebe 1 ::: Andrei-Cristian:16.06.2006
bebe 2 :: bebe 2 ::: Alexandru-Valentin(UBI’ DE LAURA):2.03.2009

Știri de peste tot - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Știri de peste tot   Știri de peste tot - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Iun 05, 2008 1:24 pm

AM SI EU O NOUTATE DRAGELE MLE...ASTAZI SAU MAINE IMI SCHIMB RETEAUA DE NET SI O S FIU IAR ALATURI DE VOI...VA PUP FETELE SI MI-E DOR DE VOI
Sus In jos
https://dumbrava-minunata.forumgratuit.ro/index.htm
monica_2077
utilizator sef
utilizator sef
monica_2077


Știri de peste tot - Pagina 2 Ahr0cd10
feminin
Fecioara
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 3769
Varsta Varsta : 53
Localizare Localizare : Baia-Mare
Data de inscriere Data de inscriere : 09/05/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Denisa Andreea 16.02.1995
bebe 2 :: bebe 2 ::: Karla Maria 01.08.2007

Știri de peste tot - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Știri de peste tot   Știri de peste tot - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iun 06, 2008 11:33 am

Uraaaaa ce bine abia asteptam sa revii alaturi de noi Admin pupici
Sus In jos
monica_2077
utilizator sef
utilizator sef
monica_2077


Știri de peste tot - Pagina 2 Ahr0cd10
feminin
Fecioara
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 3769
Varsta Varsta : 53
Localizare Localizare : Baia-Mare
Data de inscriere Data de inscriere : 09/05/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Denisa Andreea 16.02.1995
bebe 2 :: bebe 2 ::: Karla Maria 01.08.2007

Știri de peste tot - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Știri de peste tot   Știri de peste tot - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iun 09, 2008 9:46 am

Teo a vorbit in premiera despre relatia cu iubitul ei, Marian Constantinescu


[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine] Teo Trandafir a facut dezvaluiri in premiera despre iubitul ei, Marian Constantinescu, in ultima editie a emisiunii "Pe contre", de vineri, moderata de buna sa prietena, Anamaria Prodan. Teo, care a declarat ca niciodata nu a vorbit public despre viata ei intima, a dat din casa tot felul de amanunte despre relatia sa cu Marian.

"Noi lucram impreuna pe atunci, la ProTv, si vreo doi ani a durat toata tatonarea, pana intr-o zi, cand a racit, si eu am avut grija de el. La un moment dat i-am spus ca raman cu el pentru ca nu am intalnit un barbat mai grozav decat el!", a povestit Teo, care si acum este la fel de indragostita de fostul sau coleg de munca si actual iubit.

"E cel mai destept, cel mai frumos, cel mai bun din cati exista". Teo a vorbit cu placere si despre fiica ei infiata, Maya, recunoscand ca este mai severa cu ea, pentru a-i asigura o buna educatie. Emisiunea "Pe contre" va fi reluata de Anamaria Prodan cand aceasta se va intoarce din concediul de maternitate.
Sus In jos
sorina.popia
Admin
Admin
sorina.popia


Știri de peste tot - Pagina 2 Ahr0cd10
feminin
Scorpion
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 4775
Varsta Varsta : 41
Localizare Localizare : calarasi
Data de inscriere Data de inscriere : 14/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty: Sorina si Cristian
bebe 1 :: bebe 1 ::: Andrei-Cristian:16.06.2006
bebe 2 :: bebe 2 ::: Alexandru-Valentin(UBI’ DE LAURA):2.03.2009

Știri de peste tot - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Știri de peste tot   Știri de peste tot - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iun 09, 2008 9:48 am

Nu am stiut ca Teo are iubit rad
Sus In jos
https://dumbrava-minunata.forumgratuit.ro/index.htm
monica_2077
utilizator sef
utilizator sef
monica_2077


Știri de peste tot - Pagina 2 Ahr0cd10
feminin
Fecioara
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 3769
Varsta Varsta : 53
Localizare Localizare : Baia-Mare
Data de inscriere Data de inscriere : 09/05/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Denisa Andreea 16.02.1995
bebe 2 :: bebe 2 ::: Karla Maria 01.08.2007

Știri de peste tot - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Știri de peste tot   Știri de peste tot - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iun 09, 2008 12:43 pm

si eu acum am aflat citimd articolul rad
Sus In jos
sorina.popia
Admin
Admin
sorina.popia


Știri de peste tot - Pagina 2 Ahr0cd10
feminin
Scorpion
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 4775
Varsta Varsta : 41
Localizare Localizare : calarasi
Data de inscriere Data de inscriere : 14/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty: Sorina si Cristian
bebe 1 :: bebe 1 ::: Andrei-Cristian:16.06.2006
bebe 2 :: bebe 2 ::: Alexandru-Valentin(UBI’ DE LAURA):2.03.2009

Știri de peste tot - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Știri de peste tot   Știri de peste tot - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iun 09, 2008 1:24 pm

e DEZASTRU daca se va intampla asa
Sus In jos
https://dumbrava-minunata.forumgratuit.ro/index.htm
monica_2077
utilizator sef
utilizator sef
monica_2077


Știri de peste tot - Pagina 2 Ahr0cd10
feminin
Fecioara
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 3769
Varsta Varsta : 53
Localizare Localizare : Baia-Mare
Data de inscriere Data de inscriere : 09/05/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Denisa Andreea 16.02.1995
bebe 2 :: bebe 2 ::: Karla Maria 01.08.2007

Știri de peste tot - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Știri de peste tot   Știri de peste tot - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iun 09, 2008 4:45 pm

Andreea Marin Banica il trimite pe Stefan la sala

Ca orice vedeta de prim-rang, Andreea Marin Banica este preocupata atat de aspectul sau fizic cat si de felul in care arata jumatatea sa, Stefan Banica, celebrul cuplu straduindu-se din rasputeri sa dea jos cat mai repede kilogramele in plus acumulate in ultima perioada.

Potrivit cotidianului Atac, "Zana Surprizelor" il trimite pe Stefan Banica la sala de sport, ii da sa manance numai salate si fripturi si ii interzice sa consume dulciuri sau fainoase.

Se pare ca Stefan Banica nu doreste sa isi supere consoarta asa ca tine regim si merge zilnic sa faca efort fizic la sala. Cantaretul are termen o luna ca sa arate ca un barbat fatal si sa ramana astfel in gratiile doamnei Marin Banica, mai scriu jurnalistii de la Atac.

In plus, Adreea Marin Banica pregateste un nou proiect in televiziune pe care nu s-a decis inca unde sa il promoveze.

Potrivit presei, cei doi soti au o casa la Paris si intentioneaza sa-si mai achizitioneze una la Roma. Conditia pe care fosta vedeta a TVR 1 i-ar fi impus-o sotului ei inainte de plecarea in Italia este ca acesta sa revina la silueta de invidiat pe care o avea cand s-au cunoscut.
Sus In jos
monica_2077
utilizator sef
utilizator sef
monica_2077


Știri de peste tot - Pagina 2 Ahr0cd10
feminin
Fecioara
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 3769
Varsta Varsta : 53
Localizare Localizare : Baia-Mare
Data de inscriere Data de inscriere : 09/05/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Denisa Andreea 16.02.1995
bebe 2 :: bebe 2 ::: Karla Maria 01.08.2007

Știri de peste tot - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Știri de peste tot   Știri de peste tot - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iun 09, 2008 5:28 pm

Noua bona a Columbenilor, la fel de prost platita ca prima

[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]
Satula de discutiile in contradictoriu cu fosta bona, Cristina Mindru, Monica Columbeanu si-a gasit alta dadaca pentru Irina. Fata este platita cu un salariu de 500 de euro pe luna, dar, in schimb, are privilegiul de a minca la aceeasi masa cu Columbenii. Dupa tot scandalul cu fosta bona, Cristina Mindru, care a ales sa paraseasca mosia de la Izvorani, Monica Columbeanu s-a consolat repede si a purces la cautarea unei noi dadace pentru Irina. Investigatiile lui Moni n-au fost in zadar, sotia miliardarului gasind, in sfirsit, ceea ce cauta: o fata cu facultate, blinda si, mai ales, ascultatoare, care sa fie in stare s-o inlocuiasca linga copila atunci cind ea haladuieste cu treburi prin tari straine. Noua bona a familiei Columbeanu se numeste Ana Maria, are 25 de ani si este absolventa de facultate. Fata a ajuns sa fie primita la "interviu" de doamna Columbeanu datorita unei recomandari a unor prieteni de-ai miliardarului si a avut norocul sa fie placuta de Monica, dar mai ales de micuta Irina, care a reactionat foarte bine atunci cind a vazut-o pentru prima data, acesta parind a fi motivul cel mai important in alegerea ei.
Dadaca face baie in Jacuzzi
Cum testul a fost trecut cu bine, tinerei domnisoare nu-i mai raminea decit sa primeasca oferta legata de bani. Monica a propus 500 de euro, Ana Maria a fost de acord si cele doua doamne au batut palma. Avind in vedere ca Moni este extrem de ocupata - a recunoscut singura ca nu are deloc timp pentru Irinuca - dadaca intelectuala va trebui sa preia rolul de mama, raminind zi si noapte linga fetita Columbenilor. Privita din aceasta perspectiva, leafa bonei este destul de meschina. Drept pentru care, sotii Columbeanu incearca s-o atace la coarda sensibila, dindu-i senzatia ca este un membru al familiei. Iri si Moni au decis de comun acord ca noua dadaca a mostenitoarei lor sa beneficieze de un tratament special. Astfel, bona va minca la aceeasi masa cu sotii Columbeanu si, dupa o zi intreaga de munca, va putea sa se relaxeze in jacuzzi. Pentru ca are o mare responsabilitate fata de micuta Irina, daca va fi pe placul lui Moni, Ana Maria va beneficia si de alte tratamente preferentiale din partea sotiei miliardarului. Dupa noua luni in care a avut grija de fetita lui Irinel, Cristina Mindru, fosta bona a Irinei Columbeanu, a refuzat sa-si mai indeplineasca atributiunile, pe motiv ca rolul de bona o plictisea. Pe de alta parte, insa, Monica Columbeanu sustine cu tarie ca ea a fost cea care a dat-o afara pe Cristina, pentru ca nu avea grija cum trebuie de copil. Acum, Cristina s-a intors la Bacau, in casa familiei sale, iar jumatatea lui Irinel e fericita ca si-a gasit, in sfirsit, bona potrivita pentru odorul ei.
Sus In jos
monica_2077
utilizator sef
utilizator sef
monica_2077


Știri de peste tot - Pagina 2 Ahr0cd10
feminin
Fecioara
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 3769
Varsta Varsta : 53
Localizare Localizare : Baia-Mare
Data de inscriere Data de inscriere : 09/05/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Denisa Andreea 16.02.1995
bebe 2 :: bebe 2 ::: Karla Maria 01.08.2007

Știri de peste tot - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Știri de peste tot   Știri de peste tot - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iun 09, 2008 5:30 pm

Catalin Botezatu a vrut-o de nevasta pe Tania Budi

[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]
Creatorul de moda Catalin Botezatu a avut mereu succes in cariera, iar prezentarile sale au fost apreciate. In viata personala, in schimb, lucrurile nu par sa evolueze la fel de bine. Designerul si-a dorit dintotdeauna o familie de care, insa, n-a avut parte. Multi au comentat despre orientarea lui sexuala, dar, din discretie, Botezatu nu a vorbit niciodata despre acest lucru si nu a recunoscut ca ar fi gay. El sustine ca are relatii cu femei si zeci de doamne pot depune marturie in acest sens. S-a vehiculat, la un moment dat, o poveste de iubire intre Botezatu si Tania Budi. Cei doi nu au vrut sa dialogheze pe aceasta tema, iar Catalin a si declarat, odata, ca parintii lui o voiau ca nora pe Tania, iar el s-a gindit chiar s-o ceara in casatorie. Nu a facut insa pasul si a ramas intr-o relatie de amicitie cu blonda. Pina la urma, poate isi ia inima in dinti si ii marturiseste Taniei ca o iubeste si vrea sa se insoare cu ea.
Sus In jos
monica_2077
utilizator sef
utilizator sef
monica_2077


Știri de peste tot - Pagina 2 Ahr0cd10
feminin
Fecioara
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 3769
Varsta Varsta : 53
Localizare Localizare : Baia-Mare
Data de inscriere Data de inscriere : 09/05/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Denisa Andreea 16.02.1995
bebe 2 :: bebe 2 ::: Karla Maria 01.08.2007

Știri de peste tot - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Știri de peste tot   Știri de peste tot - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 10, 2008 10:48 am

Un tata si-a violat fiica de 12 ani in timp ce sotia muncea in strainatate


[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine] Un barbat in varsta de 38 de ani din Botosani a fost retinut, duminica, de politisti, dupa ce sotia acestuia a reclamat faptul ca barbatul si-a abuzat sexual fiica in repetate randuri. Fata, care are in prezent 12 ani, sustine ca a fost violata de tatal ei inca din anul 2006, insa i-a fost teama sa povesteasca cuiva pentru ca barbatul o ameninta mereu ca o omoara.



Pentru fetita din localitatea botosaneana Corni, calvarul a inceput in iulie 2006, cand mama ei a plecat sa munceasca in Italia, in speranta unui trai mai bun. Micuta avea, la vremea respectiva, doar 10 anisori. Ea a ramas alaturi de ceilalti trei frati ai sai, sa locuiasca impreuna cu tatal si cu bunica lor.

Faptul ca este cel care i-a dat viata, nu l-a impiedicat pe D.T., de 38 de ani, sa-si abuzeze fiica. Profitand de imposibilitatea acesteia de a se apara, barbatul a intretinut, in repetate randuri, relatii sexuale anale cu aceasta. Totul a durat pana in aprilie 2008.

De Paste, barbatul a plecat in vizita la sotie, in Italia, iar la intoarcere si-a abuzat din nou fiica. Desi in tot acest timp barbatul a amenintat-o ca o va omori daca va povesti cuiva despre cele intamplate, ea nu a mai rezistat si i-a povestit fratelui ei mai mare, de 14 ani.

In cele din urma, baiatul si-a sunat mama in Italia si i-a spus ca tatal sau ii abuzeaza sora. Femeia s-a intors de urgenta in tara si si-a reclamat sotul la politie. Astfel, duminica, barbatul a fost retinut pentru 24 de ore, iar in curul zilei de ieri a fost prezentat Parchetului de pe langa Tribunalul Botosani cu propunere de arestare preventiva.

Politistii botosaneni au refuzat sa dea publicitatii numele barbatului, pentru a o proteja pe tanara victima. Fata va avea nevoie de consiliere psiohologica. Potrivit medicilor si psihologilor, victimele incestului pot prezenta isterie, fobii, tentative de suicid, comportament psihotic.

Aceste fete, ajunse la varsta maturitatii, sunt depresive si anxioase. Victimele tinere in special prezinta un sentiment de umilinta, jena si vina. Ele pot avea cosmaruri repetitive. In timp ce violul si molestarea reprezinta disfunctii ale comunitatii, incestul este o problema care apare din cauza disfunctiilor intrafamiliale.

Victimele incestului trebuie tratate cu mare atentie si cu implicarea intregii familii in terapie. Toate victimele sufera o trauma semnificativa, care poate fi vindecata doar prin tratament medical adecvat si prin interventia autoritatilor legale. Deseori, dezgustul fata de cel care a comis abuzul se insoteste de un sentiment de frica intensa.

In rezolvarea acestor cazuri, cu o mare incarcatura emotionala, medicii, avocatii si serviciile de asistenta sociala trebuie sa conlucreze pentru colectarea datelor si pentru rezolvarea cazurilor. Scopul este de a asigura revenirea victimei la o stare de normalitate, dar, in acelasi timp, de a identifica si a pedepsi pe cel care a comis abuzul, protejand astfel victima si intreaga comunitate.
Sus In jos
monica_2077
utilizator sef
utilizator sef
monica_2077


Știri de peste tot - Pagina 2 Ahr0cd10
feminin
Fecioara
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 3769
Varsta Varsta : 53
Localizare Localizare : Baia-Mare
Data de inscriere Data de inscriere : 09/05/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Denisa Andreea 16.02.1995
bebe 2 :: bebe 2 ::: Karla Maria 01.08.2007

Știri de peste tot - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Știri de peste tot   Știri de peste tot - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 10, 2008 10:49 am

Asistenta de la "Grigore Alexandrescu" sustine ca medicul i-a indicat patul copilului care a fost operat din greseala



[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]
Oameni perfect sanatosi operati pentru boli inventate de cadrele medicale, diagnostice puse gresit sau analize interpretate eronat sunt cateva dintre erorile des intalnite in spitalele de la noi. Chiar daca unii dintre medici sunt dedicati meseriei, pe holurile spitalelor intalnim si macelari, iar daca ajungi din greseala pe mana unuia dintre ei, risti sa pleci acasa mai bolnav decat ai ajuns.

Asa s-a intamplat si la Spitalul "Grigore Alexandrescu" din Capitala unde un baietel a fost internat pentru examinarea edoscopica a vezicii urinare si a ajuns pe masa de operatie pentru ca o asistenta a incurcat pacientii. Asistenta care a comis greseala sustine acum ca a actionat la comanda medicului.

Potrivit Realitatea TV, desi regulamentul prevede ca pacientii sa fie adusi la operatie de asistenta de salon, practica impamantenita la "Grigore Alexandrescu" este ca asistenta din blocul operator sa faca acest lucru. In aceste conditii, femeia spune ca a luat copilul dupa indicatiile medicului.


Aurora Stefan lucra in aprilie ca asistenta in blocul operator de chirurgie. In mod normal, procedura era ca asistenta de salon sa aduca copilul la operatie, numai ca aceasta trebuia sa se ocupe singura de alte patru saloane. "Era o procedura pe care o faceam toate si eu si colegele mele, din anestezie, mergeam si luam cop", a declarat asistenta Aurora Stefan.

Aceasta risca sa fie suspendata sase luni, iar cazul medicilor care au operat este de asemenea analizat in Colegiul Medicilor. Vladimir Belis, membru in Colegiul Medicilor, a precizat ca a fost propusa sanctionarea asistentei si doctorului.
Mama copilului operat din greseala, Angela Turcan, a declarat ca a lipsit doar zece minute de langa copilul sau, pentru a-i cumpara acestuia o jucarie de la un magazin din apropierea spitalului. "Copilul nici macar nu era pacientul acelui doctor (...

) Cand am auzit ca e in operatie am zis ca innebunesc. Doamna anestezista si domnul doctor au venit si au zis ca a fost o greseala, dar ca oricum trebuia operat... ca si cum, lasa, daca l-am operat, asta e", a afirmat mama baietelului.
Sus In jos
monica_2077
utilizator sef
utilizator sef
monica_2077


Știri de peste tot - Pagina 2 Ahr0cd10
feminin
Fecioara
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 3769
Varsta Varsta : 53
Localizare Localizare : Baia-Mare
Data de inscriere Data de inscriere : 09/05/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Denisa Andreea 16.02.1995
bebe 2 :: bebe 2 ::: Karla Maria 01.08.2007

Știri de peste tot - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Știri de peste tot   Știri de peste tot - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 10, 2008 10:50 am

Afinele contribuie la imbunatatirea memoriei


[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine] Afinele pot imbunatati memoria si inversa procesul de uitare care se intensifica odata cu inaintarea in varsta, potrivit unui studiu realizat de cercetatorii britanici. Descoperirea poate avea implicatii asupra viitoarelor tratamente si in prevenirea maladiilor degenerative precum Alzheimer.

Cercetatorii au descoperit ca substantele numite flavonoizi, antioxidanti puternici care se gasesc in afine si alte fructe proaspete, interactioneaza cu celulele nervoase, crescand capacitatea de comunicare intre ele si stimuland regenerarea celulelor creierului.

Acest lucru poate stimula atat memoria pe termen scurt, cat si cea pe termen lung, spun cercetatorii. Specialistii de la Universitatea din Reading, autorii studiului, urmeaza sa analizeze cum influenteaza dietele bogate in flavonoizi functionarea cognitiva a pacientilor cu maladii degenerative, cum ar fi procesul de gandire, invatare si judecata.
Sus In jos
sorina.popia
Admin
Admin
sorina.popia


Știri de peste tot - Pagina 2 Ahr0cd10
feminin
Scorpion
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 4775
Varsta Varsta : 41
Localizare Localizare : calarasi
Data de inscriere Data de inscriere : 14/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty: Sorina si Cristian
bebe 1 :: bebe 1 ::: Andrei-Cristian:16.06.2006
bebe 2 :: bebe 2 ::: Alexandru-Valentin(UBI’ DE LAURA):2.03.2009

Știri de peste tot - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Știri de peste tot   Știri de peste tot - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 10, 2008 10:52 am

Ce tata denaturat...un nenorocit de om e copilul tau cum poti face asta?Eu nu inteleg
Sus In jos
https://dumbrava-minunata.forumgratuit.ro/index.htm
monica_2077
utilizator sef
utilizator sef
monica_2077


Știri de peste tot - Pagina 2 Ahr0cd10
feminin
Fecioara
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 3769
Varsta Varsta : 53
Localizare Localizare : Baia-Mare
Data de inscriere Data de inscriere : 09/05/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Denisa Andreea 16.02.1995
bebe 2 :: bebe 2 ::: Karla Maria 01.08.2007

Știri de peste tot - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Știri de peste tot   Știri de peste tot - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 10, 2008 11:01 am

nici eu nu-i inteleg pe oamenii astia...sotul meu zice ca i-ar castra rad pe toti care fac asa ceva
Sus In jos
monica_2077
utilizator sef
utilizator sef
monica_2077


Știri de peste tot - Pagina 2 Ahr0cd10
feminin
Fecioara
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 3769
Varsta Varsta : 53
Localizare Localizare : Baia-Mare
Data de inscriere Data de inscriere : 09/05/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Denisa Andreea 16.02.1995
bebe 2 :: bebe 2 ::: Karla Maria 01.08.2007

Știri de peste tot - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Știri de peste tot   Știri de peste tot - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iun 13, 2008 1:03 pm

Barbatul care a abuzat sexual de copiii sai este acuzat ca a violat si animalele din curte


[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine] Ancheta demarata in cazul ieseanului care si-a violat, in mod repetat, doi dintre copii a scos la iveala faptul ca barbatul a agresat sexual si animalele din curte. Barbatul a fost deja arestat si este cercetat de procurori pentru incest, viol si rele tratamente aplicate minorilor.



Adrian Grancea, in varsta de 44 de ani, din localitatea ieseana Deleni, este cercetat de autoritati dupa ce s-a stabilit ca, in timp ce sotia sa muncea in strainatate, acesta a abuzat sexual de fiica sa de 16 ani si de baietelul care are numai opt ani.

Anchetatorii i-au audiat pe vecinii familiei Grancea, care au facut dezvaluiri uluitoare. Oamenii spun ca "bestia" obisnuia sa violeze si animalele din curte. Potrivit satenilor, acestia l-ar fi vazut pe Grancea in timp ce facea sex cu cateaua lui si chiar cu vaca din grajd.

"Cand venea beat mort acasa, nu mai stia nimic de el ce face, facea sex cu ce gasea, cu vaca din grajd si cu cateaua din curte. Stie tot satul ca este un animal, se imbata, ceva ii bubuie in cap si ataca, loveste si apoi violeaza tot ce misca in fata lui.

E de internat la ospiciu si nu i-a ajuns ca-si batea joc d e animalele din curte, si-a violat si copiii", a declarat Maria G., una dintre vecinele lui Grancea. Chiar si politistii din sat spun ca "au vazut ceva suspect" de cateva ori si ca si-au informat sefii.

Nu puteau insa actiona imediat, asa ca a urmat o perioada pentru strangerea probelor. Potrivit anchetatorilor, barbatul avea obiceiul sa se imbete si s-si bata copiii. Mai mult, el ii alunga noaptea din casa sau ii incuia in magazie sau in grajd. Astfel, copiii erau obligati sa doarma pe unde apucau, prin gradina sau prin grajdurile vecinilor.

Din cauza conditiilor in care au fost crescuti, micutii s-au imbolnavit de tuberculoza si au ajuns sa fie internati de asistentul social din comuna la Preventoriul TBC din Deleni. Aici, ei au povestit medicilor, pentru prima data, cum erau tratati de tatal lor.

Cadrele medicale au sesizat imediat politia despre aceste abuzuri si astfel a fost posibila arestarea lui. In urma audierilor, copiii au precizat ca totul a inceput dupa ce mama lor a plecat in Italia. "Femeia mai trimitea bani copiilor, dar, pentru ca sunt minori, ii lua tatal si ii dadea pe bautura", sustin surse din cadrul anchetei.

Potrivit procurorilor, Grancea va fi supus unui examen psihiatric. Daca medicii stabilesc ca acesta nu a avut discernamant in momentul comiterii faptelor, barbatul ar putea scapa de puscarie. Mai ales ca Grancea a recunoscut ca, dupa ce se imbata, nu mai stie ce face.

Acum el da insa vina pe soacra lui pe care o acuza ca i-a inscenat totul deoarece nu-i dadea si ei din banii pe care ii primea din Italia. Adrian Grancea si sotia lui au impreuna patru copii cu varste cuprinse intre 8 si 21 de ani. "Copiii sunt internati in preventoriu si acum sunt sub tratament si sunt bine ingrijiti.

Doi dintre ei au nevoie de ingrijiri speciale din partea psihologilor din cauza agresiunilor sexuale. Urmeaza ca la finalul anchetei facute de organele judiciare sa luam masurile de protectie a acestor copii. Cel mai mare dintre ei este major, iar cazul sau va fi analizat separat.

Ceilalti trei frati vor fi dati, cel mai sigur, in plasament in familia largita, adica bunicilor sau chiar mamei, daca ea va fi de acord sa-i preia cand va reveni din Italia", a declarat Tiberiu Bantas, din cadrul Directiei pentru Protectia Copilului (DPC) Iasi.
Sus In jos
monica_2077
utilizator sef
utilizator sef
monica_2077


Știri de peste tot - Pagina 2 Ahr0cd10
feminin
Fecioara
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 3769
Varsta Varsta : 53
Localizare Localizare : Baia-Mare
Data de inscriere Data de inscriere : 09/05/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Denisa Andreea 16.02.1995
bebe 2 :: bebe 2 ::: Karla Maria 01.08.2007

Știri de peste tot - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Știri de peste tot   Știri de peste tot - Pagina 2 Icon_minitimeSam Iun 14, 2008 6:49 pm

Elena Basescu, audiata la Judecatoria Sectorului 5



[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]
Elena Basescu s-a prezentat astazi la Judecatoria Sectorului 5. Fiica presedintelui cere jurnalistilor care au acuzat-o ca se drogheaza daune morale de un leu, informeaza RealitateaTV. In luna noiembrie a anului trecut, cotidianul Cancan a preluat o informatie publicata de cotidianul Tricolorul, conform careia motivul despartirii dintre Elena Basescu si Andrei Hrebenciuc ar fi drogurile si ca el i-ar fi reprosat ca s-ar droga prea mult.


Magistratii urmeaza sa o audieze astazi intr-un dosar in care aceasta cere daune morale de un leu unui ziar de scandal care a publicat un articol despre faptul ca aceasta s-ar droga.
In luna noiembrie a anului trecut, cotidianul Tricolorul a publicat un articol in care se arata ca motivul despartirii dintre Elena Basescu si Andrei Hrebenciuc ar fi drogurile si ca el i-ar fi reprosat ca s-ar droga prea mult. Elena Basescu dezminte afirmatiile si spune ca va depune ca proba un set de analize efectuate in ziua imediat urmatoare publicarii articolului respectiv.


Fiica presedintelui a adaugat ca este de acord cu repetarea acestora, daca judecatorii vor considera necesar. Tot in luna noiembrie, cotidianul Cancan a publicat un articol intitulat "Elena Basescu acuzata ca se drogheaza cu cocaina". Elena Basescu a dat in judecata atat societatile, cat si autorii articolelor si a cerut daune morale de un leu.
Sus In jos
monica_2077
utilizator sef
utilizator sef
monica_2077


Știri de peste tot - Pagina 2 Ahr0cd10
feminin
Fecioara
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 3769
Varsta Varsta : 53
Localizare Localizare : Baia-Mare
Data de inscriere Data de inscriere : 09/05/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Denisa Andreea 16.02.1995
bebe 2 :: bebe 2 ::: Karla Maria 01.08.2007

Știri de peste tot - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Știri de peste tot   Știri de peste tot - Pagina 2 Icon_minitimeSam Iun 14, 2008 6:50 pm

Bahmu nu-si mai scoate copilul din casa de teama deochiului


[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine] Desi pentru unii nu este decat o vorba din popor, putini fiind cei care cred in puterea malefica a deochiului, Adriana Bahmuteanu se teme sa-si mai scoata copilul din casa. De fiecare data cand este alintat de cineva, Mihaita Prigoana plange cu lacrimi de crocodil si nu se opreste decat atunci cand i se spune o rugaciune.



Deocheatul se poate face fara rautate, din placerea de a te mira sau de a lauda peste masura, fara nici un gand de a aduce vreun neajuns. Unele persoane au aceasta insusire de cand s-au nascut, iar altele au capatat-o de-a lungul vietii din cauza anumitor imprejurari.

Acestea se pot deochea si ele singure atunci cand se arata peste masura de fericite de ele insele. Cel care are aceasta patima de a deochea simte atunci cand deoache pe cineva, caci il dor ochii, il ustura ori simte ca o arsura in ochi ori in fata. Cei care se stiu ca deoache trebuie sa scuipe de trei ori asupra persoanei de care se mira ori sa lase un semn, o scama de la haina, ceva, ca sa plateasca aceasta magie fara voie.

Adriana Bahmuteanu a simtit pe pielea ei efectul deochiului de mai multe ori, aceasta sensib ilitate fiind transmisa si la copil. Mihaita a fost un personaj monden inca de cand s-a nascut. La doar cateva ore de cand a pasit pe lume, micutul s-a trezit cu ploaie de blituri chiar in salonul de la maternitate.



Mihaita era sufletul petrecerilor
La nici o luna, cel mai mic dintre baietii lui Prigoana a fost mascota unei petreceri date de parintele miliardar chiar in cinstea lui. Copilul nu a fost niciodata ferit din calea fotografilor, asa cum alti parinti celebri au ales sa procedeze cu odraslele lor.

Atunci cand a fost scos in lume, Mihaita strangea pe toata lumea in jurul lui si de fiecare data ajungea pe prima pagina a ziarelor. Iata ca ulciorul nu merge de multe ori la apa, si copilasul de nici un an incepe sa dea semne de oboseala, mai ales ca a cazut, de cateva ori, prada deochiului.

"Evit sa-l mai scot la evenimentele mondene pentru ca toata lumea se strange sa se joace cu el si asta nu ar fi o problema pentru ca este un copil cuminte si prietenos. Mai rau este ca, din dorinta de a-l alinta si de a-i face complimente, se deoache.

Plange foarte tare cand ajungem acasa si nu se linisteste decat atunci cand ii spun "Tatal nostru" si ii fac semnul crucii", ne-a spus Adriana. [Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]

Bahmu, uite asa il poti feri de deochi pe Mihaita!
Cea mai usoara cale este sa-l scuipi de trei ori, zicand: "Ptiu, ptiu, ptiu, sa nu-ti fie de deochi!". Nu trebuie sa-l lasi sa se uite in oglinda pana la varsta de un an pentru ca se poate deochea singur Sa-i legi la incheietura mainii o panglica rosie sau sa-i faci un semn in frunte cu cenusa din vatra (sau semineu, dupa caz), cu praful de pe talpa amestecat cu saliva.

Aurul este un bun aparator contra deochiului, orice obiect de aur purtat la gat, la ureche ori la mana atrage energia rea din privirea vatamatoare. Copilul trebuie sa fie ferit de iesirile in aglomeratie pana la varsta de doi ani si jumatate, de preferat pana la patru ani.

Sa-l tii pe Mihaita la o distanta de minimum un metru de rude si prieteni pentru ca, astfel, efectul agresiv al privirii fixe, ca si cel hipnotiv sunt aproape nule.
Sus In jos
monica_2077
utilizator sef
utilizator sef
monica_2077


Știri de peste tot - Pagina 2 Ahr0cd10
feminin
Fecioara
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 3769
Varsta Varsta : 53
Localizare Localizare : Baia-Mare
Data de inscriere Data de inscriere : 09/05/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Denisa Andreea 16.02.1995
bebe 2 :: bebe 2 ::: Karla Maria 01.08.2007

Știri de peste tot - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Știri de peste tot   Știri de peste tot - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 17, 2008 1:59 pm

Andreea Marin, ignorata de ziaristi si oameni de afaceri la Premiul Femeia Europeana 2008


[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine] Reprezentanti ai mass-mediei, ai ONG-urilor si oameni de afaceri s-au intalnit ieri pentru a o desemna pe cea care va candida pentru Romania la titlul de "Femeia Europeana 2008". In urma exprimarii optiunilor juriului, Andreea Marin Banica s-a clasat pe ultimul loc, cu zero voturi, iar fostul ministru al justitiei Monica Macovei este propunerea Romaniei pentru etapa finala a competitiei europene.



Realizatoarea de televiziune si ambasadorul UNICEF Andreea Marin Banica s-a numarat printre cele sase personalitati feminine din Romania nominalizate la premiul "Femeia Europeana 2008", insa juriul nu a fost de parere ca aceasta ar putea reprezenta tara noastra.

Timp de doua saptamani, jurnalisti, reprezentanti ai ONG-urilor si oameni de afaceri si-au exprimat opinia vizavi de cea care ar trebui sa reprezinte Romania in competitia europeana, care va avea loc la Bruxelles. "Am primit sase nominalizari, sase CV-uri, si le-am pastrat pe toate in competitie.

O organizatie neguvernamentala a propus-o la acest premiu si pe Principesa Margareta, insa domnia sa a refuzat sa participe", ne-a declarat unul dintre organizatori. Ieri , juriul a decis prin vot reprezentanta tarii noastre la premiul "Femeia Europeana 2008".

Dupa o scurta prezentare a CV-urilor, cei prezenti au spus cateva cuvinte, sustinand candidatura uneia sau alteia dintre nominalizate, Andreea Marin, insa, nu a beneficiat de niciun "sustinator". Dupa scurta sesiune de votare, fostul ministru al justitiei Monica Macovei a fost declarata "invingatoare" si a fost urmata de: directorul Romani Criss, Margareta Matache, actrita Anamaria Marinca, profesorul Iulia Motoc, scriitoarea Marta Petreu si Andreea Marin Banica.
Sus In jos
sorina.popia
Admin
Admin
sorina.popia


Știri de peste tot - Pagina 2 Ahr0cd10
feminin
Scorpion
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 4775
Varsta Varsta : 41
Localizare Localizare : calarasi
Data de inscriere Data de inscriere : 14/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty: Sorina si Cristian
bebe 1 :: bebe 1 ::: Andrei-Cristian:16.06.2006
bebe 2 :: bebe 2 ::: Alexandru-Valentin(UBI’ DE LAURA):2.03.2009

Știri de peste tot - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Știri de peste tot   Știri de peste tot - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 17, 2008 2:02 pm

VA MURI DE CIUDA ANDREEA CA NU MAI ESTE BAGATA IN SEAMA DE NIMENI DE CINE S-O MAI LUA ACUM...OARE TOT DE MIHAELA RADULESCU?
Sus In jos
https://dumbrava-minunata.forumgratuit.ro/index.htm
monica_2077
utilizator sef
utilizator sef
monica_2077


Știri de peste tot - Pagina 2 Ahr0cd10
feminin
Fecioara
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 3769
Varsta Varsta : 53
Localizare Localizare : Baia-Mare
Data de inscriere Data de inscriere : 09/05/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Denisa Andreea 16.02.1995
bebe 2 :: bebe 2 ::: Karla Maria 01.08.2007

Știri de peste tot - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Știri de peste tot   Știri de peste tot - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 17, 2008 2:13 pm

Nu stiu si eu sunt curioasa ca tot timpul a avut treaba cu Radulescu
Sus In jos
monica_2077
utilizator sef
utilizator sef
monica_2077


Știri de peste tot - Pagina 2 Ahr0cd10
feminin
Fecioara
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 3769
Varsta Varsta : 53
Localizare Localizare : Baia-Mare
Data de inscriere Data de inscriere : 09/05/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Denisa Andreea 16.02.1995
bebe 2 :: bebe 2 ::: Karla Maria 01.08.2007

Știri de peste tot - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Știri de peste tot   Știri de peste tot - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Iun 19, 2008 3:20 pm

Nou-nascut abandonat in scara unui bloc din Arad


[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine] Un bebelus de aproape trei saptamani a fost abandonat, marti seara, intr-un bloc din municipiul Arad. Locatarii imobilului de pe strada Tudor Vladimirescu au anuntat serviciul de urgente 112 ca au gasit un baietel abandonat in casa scarilor. Medicii chemati la fata locului au constatat ca baietelul este sanatos.

Copilul era ingrijit, avea hainute curate si a fost internat la Spitalul Clinic Judetean Arad, la Sectia pediatrie. Politistii au inceput cercetarile pentru identificarea mamei copilului. In fiecare an, in Romania, mii de copii sunt abandonati fie in maternitatile si spitalele de pediatrie, fie pur si simplu pe strada.

Cei mai multi dintre ei sunt sanatosi si au nevoie sa creasca intr-o familie. Sunt condamnati, inca de la nastere, la o viata lipsita de afectiune.
Sus In jos
sorina.popia
Admin
Admin
sorina.popia


Știri de peste tot - Pagina 2 Ahr0cd10
feminin
Scorpion
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 4775
Varsta Varsta : 41
Localizare Localizare : calarasi
Data de inscriere Data de inscriere : 14/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty: Sorina si Cristian
bebe 1 :: bebe 1 ::: Andrei-Cristian:16.06.2006
bebe 2 :: bebe 2 ::: Alexandru-Valentin(UBI’ DE LAURA):2.03.2009

Știri de peste tot - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Știri de peste tot   Știri de peste tot - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Iun 19, 2008 3:59 pm

MONY TIN SA TE ANUNT CA SOTUL MEU NU MAI DA BANI PE ZIARE IN FIECARE DIMINEATA INAINTE SA PLECE LA SERVICI INTRA PE FORUM SI CITESTE NOUTATILE ADUSE DE TINE rad pupici
Sus In jos
https://dumbrava-minunata.forumgratuit.ro/index.htm
monica_2077
utilizator sef
utilizator sef
monica_2077


Știri de peste tot - Pagina 2 Ahr0cd10
feminin
Fecioara
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 3769
Varsta Varsta : 53
Localizare Localizare : Baia-Mare
Data de inscriere Data de inscriere : 09/05/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Denisa Andreea 16.02.1995
bebe 2 :: bebe 2 ::: Karla Maria 01.08.2007

Știri de peste tot - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Știri de peste tot   Știri de peste tot - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Iun 19, 2008 5:29 pm

Ma bucur Admin ca sunt si eu utila la ceva pupici
Sus In jos
monica_2077
utilizator sef
utilizator sef
monica_2077


Știri de peste tot - Pagina 2 Ahr0cd10
feminin
Fecioara
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 3769
Varsta Varsta : 53
Localizare Localizare : Baia-Mare
Data de inscriere Data de inscriere : 09/05/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Denisa Andreea 16.02.1995
bebe 2 :: bebe 2 ::: Karla Maria 01.08.2007

Știri de peste tot - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Știri de peste tot   Știri de peste tot - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Iun 19, 2008 7:30 pm

Dacia lanseaza in 2009 un Logan Sedan sport, de 133 cai putere


[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]Dacia va lansa anul viitor un Logan Sedan cu motor de 1,6 litri, care dezvolta 133 de cai putere, aceeasi motorizare de pe Renault Twingo Sport, a declarat, miercuri seara, agentiei MEDIAFAX, directorul de produs Sandero la nivel mondial, Sophie Albertus.


"Anul viitor vom introduce pe Logan Sedan motorizarea de pe Renault Twingo Sport . Pe langa aceasta, Logan va avea si cateva modificari tehnice si de design , care sa evidentieze trasaturile sportive ale modelului", a spus Albertus, cu ocazia primului drive-test organizat de Dacia pentru modelul Sandero, eveniment desfasurat in Croatia.


Motorizarea la care a facut referire oficialul Renault-Dacia este un motor pe benzina de 1,6 litri , care dezvolta 133 CP .
Potrivit lui Sophie Albertus, Dacia-Renault ia in considerare montarea acestui motor si pe automobilul Renault Sandero comercializat in Brazilia si Argentina, ulterior motorizarea urmand sa fie introdusa si pe modelul Sandero vandut sub marca Dacia.


"Romanii inca prefera variantele de caroserie in trei volume (sedan – n.r.), in timp ce in Brazilia si Argentina traditia arata ca hatchback-urile (doua volume cu cinci usi – n.r.) se vand mai bine. Din acest motiv avem aceasta strategie", a explicat Albertus.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Știri de peste tot - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Știri de peste tot   Știri de peste tot - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Știri de peste tot
Sus 
Pagina 2 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: STIRI MONDENE-
Mergi direct la: