Bine ai venit in Dumbrava-Minunata....apasand butonul "inregistrare",si creeand un cont ..intri si tu in lumea magica a copiilor....








Bine ai venit in Dumbrava-Minunata....apasand butonul "inregistrare",si creeand un cont ..intri si tu in lumea magica a copiilor....








Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaportalCăutareUltimele imaginiGalerieÎnregistrareConectare
Cum te ingrijesti dupa nastere? Mini_i10Cum te ingrijesti dupa nastere? Dumbra18Cum te ingrijesti dupa nastere? Nb7711Cum te ingrijesti dupa nastere? Minuna13Cum te ingrijesti dupa nastere? Mini_i10

 

 Cum te ingrijesti dupa nastere?

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
sorina.popia
Admin
Admin
sorina.popia


Cum te ingrijesti dupa nastere? Ahr0cd10
feminin
Scorpion
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 4775
Varsta Varsta : 41
Localizare Localizare : calarasi
Data de inscriere Data de inscriere : 14/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty: Sorina si Cristian
bebe 1 :: bebe 1 ::: Andrei-Cristian:16.06.2006
bebe 2 :: bebe 2 ::: Alexandru-Valentin(UBI’ DE LAURA):2.03.2009

Cum te ingrijesti dupa nastere? Empty
MesajSubiect: Cum te ingrijesti dupa nastere?   Cum te ingrijesti dupa nastere? Icon_minitimeSam Mai 17, 2008 10:15 pm

Majoritatea femeilor isi pot relua activitatile normale dupa o saptamana de la nastere. Este recomandat sa fii activa, in cazul in care nu ai suferit o operatie. Miscarea iti va imbunatati circulatia sangelui, respiratia si tonusul muscular. Fii atenta la semnele complicatiilor: infectii si sangerari puternice. Daca apar, cheama medicul sau mergi la spital imediat.
Sus In jos
https://dumbrava-minunata.forumgratuit.ro/index.htm
andreea86
merg in picioruse
merg in picioruse
andreea86


Cum te ingrijesti dupa nastere? 1114420fj52k9qh0h
feminin
Sagetator
Tigru
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 1855
Varsta Varsta : 37
Localizare Localizare : Arad
Data de inscriere Data de inscriere : 15/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Alexandru-Andrei
bebe 2 :: bebe 2 :::

Cum te ingrijesti dupa nastere? Empty
MesajSubiect: Re: Cum te ingrijesti dupa nastere?   Cum te ingrijesti dupa nastere? Icon_minitimeLun Iun 02, 2008 8:47 am

Eu am nascut normal, dar sunt cusuta jos ca a trebuit sa ma taie. Mam recuperat foarte greu. Erau zile cand ma durea ingrozitor si nu am puptt sa stao in fund pana la aproape o luna. A trebuit sa am o igiena foarte stricta, pt ca am fot custa in mai multe locuri pt ca nu mi se oprea sangerarea, cu apa calduta si sapun special pt a nu face o infectie. Dar mam ocupat mai bine cand am ajuns acasa caci la spital nu aveam conditi. Tot la spital miau facut si asistentele dezimfectia pt ca era obligatia lor, dar unele prin dezimfectie intelegeau turnet apa foarte putin calda. Si cand a venit dc sa ma vada a 2 zi nu a stiut de ce sunt asa de rosie. Pai si normal ca ele nu ma dadeau cu dezinfectant si cu apa mult mai calduta. Dar ce sa faci astea sunt spitalele din romania.
Sus In jos
camilili
nou nascut
nou nascut
camilili


Cum te ingrijesti dupa nastere? Ahr0cd10
feminin
Taur
Sobolan
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 163
Varsta Varsta : 40
Localizare Localizare : Radauti
Data de inscriere Data de inscriere : 25/05/2008

Cum te ingrijesti dupa nastere? Empty
MesajSubiect: Re: Cum te ingrijesti dupa nastere?   Cum te ingrijesti dupa nastere? Icon_minitimeSam Iun 07, 2008 11:51 pm

Tocmai sa nu patesc ca si Andreea am preferat sa ma duc sa nasc la un spital privat..e muuult mai sigur si sunt conditii mult mai bune! Ca sa nu mai vorbim de ingrjirile primite de la asistente si doctor...cat despre pret...nu e mare diferenta!
Sus In jos
andreea86
merg in picioruse
merg in picioruse
andreea86


Cum te ingrijesti dupa nastere? 1114420fj52k9qh0h
feminin
Sagetator
Tigru
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 1855
Varsta Varsta : 37
Localizare Localizare : Arad
Data de inscriere Data de inscriere : 15/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Alexandru-Andrei
bebe 2 :: bebe 2 :::

Cum te ingrijesti dupa nastere? Empty
MesajSubiect: Re: Cum te ingrijesti dupa nastere?   Cum te ingrijesti dupa nastere? Icon_minitimeDum Iun 08, 2008 9:24 am

La noi nu sunt spitale private E doar un sg matern.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cum te ingrijesti dupa nastere? Empty
MesajSubiect: Re: Cum te ingrijesti dupa nastere?   Cum te ingrijesti dupa nastere? Icon_minitime

Sus In jos
 
Cum te ingrijesti dupa nastere?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» MAMA DUPA NASTERE.
» Dupa nastere s-a schimbat ceva in viata sexuala?
» frica de nastere
» Pete din nastere
» Dupa ce ai nascut, cand trebuie sa incepi sa folosesti planificarea familiala?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Suntem cu tine din prima clipa-
Mergi direct la: