Bine ai venit in Dumbrava-Minunata....apasand butonul "inregistrare",si creeand un cont ..intri si tu in lumea magica a copiilor....








Bine ai venit in Dumbrava-Minunata....apasand butonul "inregistrare",si creeand un cont ..intri si tu in lumea magica a copiilor....








Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaportalCăutareUltimele imaginiGalerieÎnregistrareConectare
Bagajul pentru maternitate al mamicii si al bebelusului Mini_i10Bagajul pentru maternitate al mamicii si al bebelusului Dumbra18Bagajul pentru maternitate al mamicii si al bebelusului Nb7711Bagajul pentru maternitate al mamicii si al bebelusului Minuna13Bagajul pentru maternitate al mamicii si al bebelusului Mini_i10

 

 Bagajul pentru maternitate al mamicii si al bebelusului

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
andystef
nou nascut
nou nascut
andystef


Bagajul pentru maternitate al mamicii si al bebelusului Ahr0cd10
feminin
Sagetator
Sobolan
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 29
Varsta Varsta : 39
Localizare Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere Data de inscriere : 18/04/2008

Bagajul pentru maternitate al mamicii si al bebelusului Empty
MesajSubiect: Bagajul pentru maternitate al mamicii si al bebelusului   Bagajul pentru maternitate al mamicii si al bebelusului Icon_minitimeVin Apr 18, 2008 10:18 pm

Aici sa enumeram lucrurile pe care le-am pregatit pentru maternitate atat ale noastre ca mamici ,cat si ale piticilor.
Sus In jos
andreea86
merg in picioruse
merg in picioruse
andreea86


Bagajul pentru maternitate al mamicii si al bebelusului 1114420fj52k9qh0h
feminin
Sagetator
Tigru
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 1855
Varsta Varsta : 37
Localizare Localizare : Arad
Data de inscriere Data de inscriere : 15/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Alexandru-Andrei
bebe 2 :: bebe 2 :::

Bagajul pentru maternitate al mamicii si al bebelusului Empty
MesajSubiect: Buna.   Bagajul pentru maternitate al mamicii si al bebelusului Icon_minitimeVin Apr 18, 2008 11:58 pm

Noi am avut pregatit bagajul de maternitate de prin luna a 6-a pt. ca de pe atunci au inceput contractiile. Si de atunci a fost facut si desfacut de vreo 20 de ori pt ca spitalul de venise a 2-a casa a mea. In bagaj am avut: 4 camasi de noapte, capot papuci servetele umede, piaptan, perie si pasta de dinti, chiloti vreo 10 perechi, sosete, 2 pachete de vata(care nu miau ajuns), tampoana -- astea pt mami ; iar pt bebe: pampers (am avut 10 buc. dar miau mai trebuit), badiuri, costumase, caciulite, servetele umede, dudica + hainutele cu care lam scos din matern. Sper ca nu am uitat nimica. Oricum daca imi mai aduc aminte o sa mai intru si am sa mai scriu. :flower:
Sus In jos
analis
nou nascut
nou nascut
analis


Bagajul pentru maternitate al mamicii si al bebelusului Ahr0cd10
feminin
Varsator
Capra
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 148
Varsta Varsta : 44
Data de inscriere Data de inscriere : 23/05/2008

Bagajul pentru maternitate al mamicii si al bebelusului Empty
MesajSubiect: Re: Bagajul pentru maternitate al mamicii si al bebelusului   Bagajul pentru maternitate al mamicii si al bebelusului Icon_minitimeLun Iun 02, 2008 11:54 am

Si noi l-am pregatit!Sper sa nu mai trebuiasca altceva!Noi am adaugat si trusa de peridurala pe care am dat 55 Ron.
Sus In jos
sorina.popia
Admin
Admin
sorina.popia


Bagajul pentru maternitate al mamicii si al bebelusului Ahr0cd10
feminin
Scorpion
Caine
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 4775
Varsta Varsta : 41
Localizare Localizare : calarasi
Data de inscriere Data de inscriere : 14/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty: Sorina si Cristian
bebe 1 :: bebe 1 ::: Andrei-Cristian:16.06.2006
bebe 2 :: bebe 2 ::: Alexandru-Valentin(UBI’ DE LAURA):2.03.2009

Bagajul pentru maternitate al mamicii si al bebelusului Empty
MesajSubiect: Re: Bagajul pentru maternitate al mamicii si al bebelusului   Bagajul pentru maternitate al mamicii si al bebelusului Icon_minitimeVin Iun 13, 2008 11:32 am

Aha tu ai avut trusa de acasa ca ai vrut sau ca ti-au cerut medicii?La noi la calarasi tre sa vii tu de acasa cu truse,tratamente,poate si perfuzii.Dar ce sa faci dai banii pe ele si le iei
Sus In jos
https://dumbrava-minunata.forumgratuit.ro/index.htm
Continut sponsorizat





Bagajul pentru maternitate al mamicii si al bebelusului Empty
MesajSubiect: Re: Bagajul pentru maternitate al mamicii si al bebelusului   Bagajul pentru maternitate al mamicii si al bebelusului Icon_minitime

Sus In jos
 
Bagajul pentru maternitate al mamicii si al bebelusului
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Concediul de maternitate
» Sanatatea bebelusului
» URMARILE SI SINDRUMUL BEBELUSULUI SCUTURAT
» CE AR TREBUI SA STIM INAINTE DE AI DA SUZETA BEBELUSULUI
» Gimnastica pentru gravidute

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Mamy cand vine barza?-
Mergi direct la: