Bine ai venit in Dumbrava-Minunata....apasand butonul "inregistrare",si creeand un cont ..intri si tu in lumea magica a copiilor....








Bine ai venit in Dumbrava-Minunata....apasand butonul "inregistrare",si creeand un cont ..intri si tu in lumea magica a copiilor....








Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaportalCăutareUltimele imaginiGalerieÎnregistrareConectare
RETETE PT 4 LUNI Mini_i10RETETE PT 4 LUNI Dumbra18RETETE PT 4 LUNI Nb7711RETETE PT 4 LUNI Minuna13RETETE PT 4 LUNI Mini_i10

 

 RETETE PT 4 LUNI

In jos 
AutorMesaj
andreea86
merg in picioruse
merg in picioruse
andreea86


RETETE PT 4 LUNI 1114420fj52k9qh0h
feminin
Sagetator
Tigru
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 1855
Varsta Varsta : 37
Localizare Localizare : Arad
Data de inscriere Data de inscriere : 15/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Alexandru-Andrei
bebe 2 :: bebe 2 :::

RETETE PT 4 LUNI Empty
MesajSubiect: RETETE PT 4 LUNI   RETETE PT 4 LUNI Icon_minitimeMier Iun 04, 2008 9:33 am

BANANA CU BRANZA DE VACI
- branza de vaci moale (poate fi si branza preparata in casa din 250 ml lapte, care se fierbe in baie de aburi cu 2 pastile de calciu lactic, se amesteca pana se separa branza si se strecoara), banana prospata, miere de albini sau dulceata (la dorinta)
Branza de vaci se amesteca cu banana si mierea de albini (dulceata) pana devine un pireu omogen. Se poate servi la gustare sau seara.
De asemena branza de vaci, preparata in casa poate fi servita bebelusilor in combinatie cu alte fructe si legume de
sezon sau cu sirop natural de fructe, in special capsuni, fagi.
Aceasta branza difera de cea din comert prin faptul ca nu contine fermenti, este usor digerabila si micutilor le place.
Sus In jos
andreea86
merg in picioruse
merg in picioruse
andreea86


RETETE PT 4 LUNI 1114420fj52k9qh0h
feminin
Sagetator
Tigru
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 1855
Varsta Varsta : 37
Localizare Localizare : Arad
Data de inscriere Data de inscriere : 15/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Alexandru-Andrei
bebe 2 :: bebe 2 :::

RETETE PT 4 LUNI Empty
MesajSubiect: Re: RETETE PT 4 LUNI   RETETE PT 4 LUNI Icon_minitimeMier Iun 04, 2008 9:33 am

Orez cu mere coapte
de la 4 luni; bun si pentru copiii cu probleme stomacale
Se pune apa la fiert intr-un ibric, cu o lingurita de zahar. Cand fierbe se pune orezul (cam o mana) si se fierbe bine, pana 'infloreste'. Se aleg doua mere mari, se spala, se sterg de apa si se pun intr-o tavita la cuptor, la foc potrivit. Dupa ce s-au copt se alege miezul, se paseaza cu furculita si se amesteca cu orezul fiert si scurs de apa.
Sus In jos
andreea86
merg in picioruse
merg in picioruse
andreea86


RETETE PT 4 LUNI 1114420fj52k9qh0h
feminin
Sagetator
Tigru
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 1855
Varsta Varsta : 37
Localizare Localizare : Arad
Data de inscriere Data de inscriere : 15/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Alexandru-Andrei
bebe 2 :: bebe 2 :::

RETETE PT 4 LUNI Empty
MesajSubiect: Re: RETETE PT 4 LUNI   RETETE PT 4 LUNI Icon_minitimeMier Iun 04, 2008 9:34 am

Compot de caise
3-4 caise frumoase, bine coapte
1 lingura cu zahar pudra sau cu zahar nerafinat
Se spala caisele, se desfac in 2 bucati, li se scot samburii, se presara zaharul pe ele si se lasa la macerat in jur de 10 minute, pana se dizolva zaharul. Se pun caisele intr-o cratita cu o jumatate de pahar de apa si se lasa sa fiarba in clocot pe foc mic, timp de 15 minute. Dupa aceea se strivesc caisele, se amesteca si se pun intr-o cupa mica, se lasa pana ce devine caldut, apoi se da bebelusului sa manance.
Sus In jos
Continut sponsorizat





RETETE PT 4 LUNI Empty
MesajSubiect: Re: RETETE PT 4 LUNI   RETETE PT 4 LUNI Icon_minitime

Sus In jos
 
RETETE PT 4 LUNI
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» RETETE PT 5 LUNI
» RETETE PT 6 LUNI
» Retete-diverse
» Retete de pasti
» DIVERSE RETETE PENTRU COPII

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Bucataria de acasa!!!-
Mergi direct la: