Bine ai venit in Dumbrava-Minunata....apasand butonul "inregistrare",si creeand un cont ..intri si tu in lumea magica a copiilor....








Bine ai venit in Dumbrava-Minunata....apasand butonul "inregistrare",si creeand un cont ..intri si tu in lumea magica a copiilor....








Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaportalCăutareUltimele imaginiGalerieÎnregistrareConectare
RETETE PT 5 LUNI Mini_i10RETETE PT 5 LUNI Dumbra18RETETE PT 5 LUNI Nb7711RETETE PT 5 LUNI Minuna13RETETE PT 5 LUNI Mini_i10

 

 RETETE PT 5 LUNI

In jos 
AutorMesaj
andreea86
merg in picioruse
merg in picioruse
andreea86


RETETE PT 5 LUNI 1114420fj52k9qh0h
feminin
Sagetator
Tigru
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 1855
Varsta Varsta : 37
Localizare Localizare : Arad
Data de inscriere Data de inscriere : 15/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Alexandru-Andrei
bebe 2 :: bebe 2 :::

RETETE PT 5 LUNI Empty
MesajSubiect: RETETE PT 5 LUNI   RETETE PT 5 LUNI Icon_minitimeMier Iun 04, 2008 9:35 am

Mere rase su biscuiti sau pesmet de paine alba
1 mar, 1lingurita de zahar, 1-2 lingurite de biscuiti pisati foarte fin sau pesmet, cateva picaturi de zeama de lamaie sau portocala
Se spala bine marul si se curata de coaja. Se rade pe razatoarea de sticla. Se amesteca cu biscuitii sau pesmetul. Daca este prea subtire, se mai adauga putin biscuite sau pesmet pentru a obtine o pasta nu prea vartoasa. Se amesteca (optional) cu zaharul si zeama de lamaie sau portocala.
Marul ras se pregateste cu 5-10 minute inainte de a-l da copilului sa-l manance!
Mere rase su biscuiti sau pesmet de paine alba
1 mar, 1lingurita de zahar, 1-2 lingurite de biscuiti pisati foarte fin sau pesmet, cateva picaturi de zeama de lamaie sau portocala
Se spala bine marul si se curata de coaja. Se rade pe razatoarea de sticla. Se amesteca cu biscuitii sau pesmetul. Daca este prea subtire, se mai adauga putin biscuite sau pesmet pentru a obtine o pasta nu prea vartoasa. Se amesteca (optional) cu zaharul si zeama de lamaie sau portocala.
Marul ras se pregateste cu 5-10 minute inainte de a-l da copilului sa-l manance!
Sus In jos
andreea86
merg in picioruse
merg in picioruse
andreea86


RETETE PT 5 LUNI 1114420fj52k9qh0h
feminin
Sagetator
Tigru
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 1855
Varsta Varsta : 37
Localizare Localizare : Arad
Data de inscriere Data de inscriere : 15/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Alexandru-Andrei
bebe 2 :: bebe 2 :::

RETETE PT 5 LUNI Empty
MesajSubiect: Re: RETETE PT 5 LUNI   RETETE PT 5 LUNI Icon_minitimeMier Iun 04, 2008 9:35 am

Branza de vaci cu biscuite si iaurt
Calciul de toate zilele (de la 4,5 luni)
Pentru masa de la ora 17 este ideala aceasta reteta:
amesteci 2-3 lingurite iaurt cu 4 lingurite de branza de vaci si cu 1-2 biscuiti, pentru a avea o consistenta mai tare. Dupa gust se mai adauga 1 lingurita de zahar. Este o retera bogata in calciu, ce ar putea inlocui siropul de calciu.
Sus In jos
andreea86
merg in picioruse
merg in picioruse
andreea86


RETETE PT 5 LUNI 1114420fj52k9qh0h
feminin
Sagetator
Tigru
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 1855
Varsta Varsta : 37
Localizare Localizare : Arad
Data de inscriere Data de inscriere : 15/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Alexandru-Andrei
bebe 2 :: bebe 2 :::

RETETE PT 5 LUNI Empty
MesajSubiect: Re: RETETE PT 5 LUNI   RETETE PT 5 LUNI Icon_minitimeMier Iun 04, 2008 9:36 am

PIREU DE DOVLEAC SI GALBENUS DE OU
140 g de dovleac ; 1 ou tare (din care pana la varsta de 1 an nu se da bebelusului decat galbenusul)
Se curata dovleacul, se elimina fibrele, samburii si, bineinteles, coaja, apoi se taie in bucati. Se fierb bucatile de dovleac in oala sub presiune. Intre timp se fierbe un ou tare. Dupa ce au fiert legumele, se scurg si se adauga galbenusul, apoi se zdrobesc toate. Se pune o bucatica de unt cat o nuca si se serveste. Reteta se prepara repede si este ideala pentru bebelusi
Sus In jos
andreea86
merg in picioruse
merg in picioruse
andreea86


RETETE PT 5 LUNI 1114420fj52k9qh0h
feminin
Sagetator
Tigru
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 1855
Varsta Varsta : 37
Localizare Localizare : Arad
Data de inscriere Data de inscriere : 15/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Alexandru-Andrei
bebe 2 :: bebe 2 :::

RETETE PT 5 LUNI Empty
MesajSubiect: Re: RETETE PT 5 LUNI   RETETE PT 5 LUNI Icon_minitimeMier Iun 04, 2008 9:36 am

Suc de lamaie, portocale, mandarine si grapefruit
Se spala fructul foarte bine sub jet de apa si se taie in jumatate. Se stoarce cu storcatorul sau prin presa speciala. Zeama obtinuta, fara pielite si samburi, se amesteca cu putin sirop de zahar bine legat. . Se pregateste atunci cand se consuma.
Sus In jos
andreea86
merg in picioruse
merg in picioruse
andreea86


RETETE PT 5 LUNI 1114420fj52k9qh0h
feminin
Sagetator
Tigru
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 1855
Varsta Varsta : 37
Localizare Localizare : Arad
Data de inscriere Data de inscriere : 15/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Alexandru-Andrei
bebe 2 :: bebe 2 :::

RETETE PT 5 LUNI Empty
MesajSubiect: Re: RETETE PT 5 LUNI   RETETE PT 5 LUNI Icon_minitimeMier Iun 04, 2008 9:37 am

. Mere rase su biscuiti sau pesmet de paine alba
1 mar, 1lingurita de zahar, 1-2 lingurite de biscuiti pisati foarte fin sau pesmet, cateva picaturi de zeama de lamaie sau portocala
Se spala bine marul si se curata de coaja. Se rade pe razatoarea de sticla. Se amesteca cu biscuitii sau pesmetul. Daca este prea subtire, se mai adauga putin biscuite sau pesmet pentru a obtine o pasta nu prea vartoasa. Se amesteca (optional) cu zaharul si zeama de lamaie sau portocala.
Marul ras se pregateste cu 5-10 minute inainte de a-l da copilului sa-l manance!
Sus In jos
andreea86
merg in picioruse
merg in picioruse
andreea86


RETETE PT 5 LUNI 1114420fj52k9qh0h
feminin
Sagetator
Tigru
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 1855
Varsta Varsta : 37
Localizare Localizare : Arad
Data de inscriere Data de inscriere : 15/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Alexandru-Andrei
bebe 2 :: bebe 2 :::

RETETE PT 5 LUNI Empty
MesajSubiect: Re: RETETE PT 5 LUNI   RETETE PT 5 LUNI Icon_minitimeMier Iun 04, 2008 9:37 am

Veloute" de primavara
(preparare: 15 min./fierbere: 25 min.)
50 g de mazare; 50 g de morcovi; 50 g de fasole verde; 5 frunze de macris; 1 frunza de patrunjel; un cubulet de unt
Se spala legumele. Se curata morcovul si se taie in rondele fine. Se taie frunzele de macris. Se desface fasolea verde taindu-se varfurile pastailor. Se fierbe totul in 1/3 l de apa timp de 25 de minute. Se lasa putin la racit, se pune in mixer si se adauga cubuletul de unt.
Sus In jos
andreea86
merg in picioruse
merg in picioruse
andreea86


RETETE PT 5 LUNI 1114420fj52k9qh0h
feminin
Sagetator
Tigru
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 1855
Varsta Varsta : 37
Localizare Localizare : Arad
Data de inscriere Data de inscriere : 15/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Alexandru-Andrei
bebe 2 :: bebe 2 :::

RETETE PT 5 LUNI Empty
MesajSubiect: Re: RETETE PT 5 LUNI   RETETE PT 5 LUNI Icon_minitimeMier Iun 04, 2008 9:38 am

Piept de pui cu legume
(preparare: 15 min./fierbere: 2 ore)
20 g piept de pui; 1 morcov; 1 nap; 1 mana de fasole verde extra-fina; 1 mana de boabe de mazare; 1 frunza de patrunjel; 1 cubulet de unt; sare
Se curata morcovul si napul. Se spala, apoi se taie cuburi. Se desface fasolea verde. Se spala si se taie in bucati mici. Se spala patrunjelul. Se pun toate legumele intr-o cratita cu apa rece in care s-a adaugat un varf de sare si se fierbe 2 ore la foc mic. Se adauga pieptul de pui cu 10 minute inainte de stingerea focului. Se pune apoi continutul cratitei in mixer dupa ce s-a adaugat cubuletul de unt.
Sus In jos
andreea86
merg in picioruse
merg in picioruse
andreea86


RETETE PT 5 LUNI 1114420fj52k9qh0h
feminin
Sagetator
Tigru
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 1855
Varsta Varsta : 37
Localizare Localizare : Arad
Data de inscriere Data de inscriere : 15/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Alexandru-Andrei
bebe 2 :: bebe 2 :::

RETETE PT 5 LUNI Empty
MesajSubiect: Re: RETETE PT 5 LUNI   RETETE PT 5 LUNI Icon_minitimeMier Iun 04, 2008 9:38 am

Piure de brocoli
Se fierbe un brocoli cat pumnul strans in apa cat sa acopere bine si cu putina sare. Dupa fierbere se adauga un galbenus de ou fiert tare si o lingura de ulei (floarea soarelui) apoi se face piureu cu mixerul. Se pune din nou pe foc si se adauga malai extra cat sa se ajunga la un piure potrivit pentru gustul bebelusului.
Sus In jos
andreea86
merg in picioruse
merg in picioruse
andreea86


RETETE PT 5 LUNI 1114420fj52k9qh0h
feminin
Sagetator
Tigru
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 1855
Varsta Varsta : 37
Localizare Localizare : Arad
Data de inscriere Data de inscriere : 15/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Alexandru-Andrei
bebe 2 :: bebe 2 :::

RETETE PT 5 LUNI Empty
MesajSubiect: Re: RETETE PT 5 LUNI   RETETE PT 5 LUNI Icon_minitimeMier Iun 04, 2008 9:38 am

CIORBA DE CARNE DE VACA CU PERISOARE
500 g apa, 200 g carne fara os, 2 cepe mici, 1 morcov, 1 radacina patrunjel, 150-200 g os de vaca, 2 lingurite orez, patrunjel verde, sare.
Se pune la fiert osul in apa cu sare. Se fierbe pana scade apa la jumatate, apoi se completeaza cantitatea de apa evaporata pana la 500 g.
Cand da in clocot se adauga zarzavatul, spalat, curatat si taiat marunt in ordinea: ceapa, morcov, patrunjel.
Separat se toaca carnea, se adauga putin miez de paine alba, un praf sare. Se fac perisoare care se pun in supa. Se adauga orezul spalat si se lasa sa fiarba. Se acreste cu zeama de lamaie sau bors. Se bate cu ou si smantana.
Ciorba de mazare verde ( 5 luni)
100 g de mazare verde proaspata ,1 ceapa ;cateva frunze de salata verde ;o bucatica de unt cat o aluna
Curatati mazarea de pastai, curatati ceapa si taiati-o in rondele subtiri.
Spalati frunzele de salata.
Puneti mazarea, ceapa si salata in jumatate de litru de apa si lasati sa fiarba 20 de minute.
Zdrobiti legumele fierte si adaugati untul. Este gata.
Sus In jos
andreea86
merg in picioruse
merg in picioruse
andreea86


RETETE PT 5 LUNI 1114420fj52k9qh0h
feminin
Sagetator
Tigru
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 1855
Varsta Varsta : 37
Localizare Localizare : Arad
Data de inscriere Data de inscriere : 15/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Alexandru-Andrei
bebe 2 :: bebe 2 :::

RETETE PT 5 LUNI Empty
MesajSubiect: Re: RETETE PT 5 LUNI   RETETE PT 5 LUNI Icon_minitimeMier Iun 04, 2008 9:39 am

Supa de pasare cu galuste de griș
Ingrediente (pentru 2 portii) :
100 g carne de pasare, 25 g morcov, 10 g albitura, 15 g telina, 10 g ceapa, 10 ml ulei, 5 g verdeata, 1-2 g sare.
Mod de preparare :
Carnea de pasare, curatata, spalata si transata in bucati, este pe jumatate fiarta in apa cu sare si dupa ce s-a luat spuma, se adauga legumele. Dupa ce au fiert toate, se strecoara supa in alt vas si se adauga uleiul.
Pentru prepararea galustelor (la 500 ml supa) sunt necesare 5 g unt, un ou, o lingura gris, 1 g sare. Se freaca bine untul cu galbenusul si sarea, apoi se incorporeaza grisul si albusul batut spuma (se pot prepara si fara unt). Compozitia se toarna, cu lingurita, in supa care clocoteste. In caz ca prima galusca se desface, se mai pune putin gris in compozitie. Galustele se fierb in supa 10-15 min.
Mod de servire : La servire, se adauga verdeata, spalata si tocata marunt.
Supa-crema de andive (dupa 4 luni)
1 andiva ;1 cartof ;1 lingura cu iaurt gros (40% grasime) ;1 lingura cu suc de lamaie
1 lingurita cu zahar pudra
Se curata andiva, inlaturandu-i centrul (cotorul care este amar), se spala si se taie in bucati. Se curata si se taie in bucati cartoful. Se pun bucatile de andiva si de cartof intr-o cratita cu apa rece, si se adauga sucul de lamaie, zaharul si putina sare (dar nu prea multa!). Se da in clocot, apoi se micsoreaza flacara si se lasa sa fiarba incet aproape o ora. Dupa ce se ia cratita de pe foc, se striveste si se amesteca totul, apoi se adauga iaurtul gros. Se dilueaza cu zeama in care au fiert legumele, si se serveste cu biberonul, avand grija sa nu fie prea fierbinte.
Sus In jos
andreea86
merg in picioruse
merg in picioruse
andreea86


RETETE PT 5 LUNI 1114420fj52k9qh0h
feminin
Sagetator
Tigru
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 1855
Varsta Varsta : 37
Localizare Localizare : Arad
Data de inscriere Data de inscriere : 15/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Alexandru-Andrei
bebe 2 :: bebe 2 :::

RETETE PT 5 LUNI Empty
MesajSubiect: Re: RETETE PT 5 LUNI   RETETE PT 5 LUNI Icon_minitimeMier Iun 04, 2008 9:40 am

SUPA DE VITA CU OREZ
150 gr carne manzat ; 1 morcov; 1/ 2 telina; 1 ceapa; 2 linguri orez ; 1 legatura patrunjel verde
Carnea se taie cubulete si se fierbe, impreuna cu legumele si orezul (mai intai se fierbe bine carnea). Se toaca marunt patrunjelul si se pune in supa.
Sus In jos
andreea86
merg in picioruse
merg in picioruse
andreea86


RETETE PT 5 LUNI 1114420fj52k9qh0h
feminin
Sagetator
Tigru
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 1855
Varsta Varsta : 37
Localizare Localizare : Arad
Data de inscriere Data de inscriere : 15/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Alexandru-Andrei
bebe 2 :: bebe 2 :::

RETETE PT 5 LUNI Empty
MesajSubiect: Re: RETETE PT 5 LUNI   RETETE PT 5 LUNI Icon_minitimeMier Iun 04, 2008 9:44 am

Supa de mere cu smantana
-6 mere;-2 linguri faina;-100 ml lapte;-100 ml smantana;-2 linguri zahar;-2 l apa
Mod de preparare
Spala bine merele si taie-le in felii subtiri. Pune-le apoi la fiert in apa. Cand merele s-au inmuiat, adauga faina dizolvata in lapte si amesteca bine. Lasa oala la foc potrivit, ca sa fiarba usor, cam zece minute. Adauga zaharul si smantana si mai lasa cateva minute la foc mic. Faina se poate inlocui cu un galbenus batut cu smantana si diluat cu supa.
Mod de servire: Se serveste calda.
Sus In jos
andreea86
merg in picioruse
merg in picioruse
andreea86


RETETE PT 5 LUNI 1114420fj52k9qh0h
feminin
Sagetator
Tigru
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 1855
Varsta Varsta : 37
Localizare Localizare : Arad
Data de inscriere Data de inscriere : 15/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Alexandru-Andrei
bebe 2 :: bebe 2 :::

RETETE PT 5 LUNI Empty
MesajSubiect: Re: RETETE PT 5 LUNI   RETETE PT 5 LUNI Icon_minitimeMier Iun 04, 2008 9:45 am

SUPA CREMA CU DE TOATE
Pun la fiert morcovii.
Cand sunt aproape gata pun ardei,dovlecel,telina,conopida,sfecla rosie si cartofii.Fierb toate bine.Le mixez si le mai pun la fiert adaugand verdeturile.La sfarsit iau de pe fac pun un ou batut cu 2 linguri smantana.
E super delicioasa servita cu crutoane.
Sus In jos
andreea86
merg in picioruse
merg in picioruse
andreea86


RETETE PT 5 LUNI 1114420fj52k9qh0h
feminin
Sagetator
Tigru
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 1855
Varsta Varsta : 37
Localizare Localizare : Arad
Data de inscriere Data de inscriere : 15/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Alexandru-Andrei
bebe 2 :: bebe 2 :::

RETETE PT 5 LUNI Empty
MesajSubiect: Re: RETETE PT 5 LUNI   RETETE PT 5 LUNI Icon_minitimeMier Iun 04, 2008 9:45 am

Piure de sfecla
1 sfecla mijlocie 1 cartof 1 felie de carne pui (cat o lingura) 2 linguri gris 1 lingura ulei floarea soarelui putina sare, chimen dupa gust
Se fierbe sfecla, cartoful si carnea de pasare cu sarea si chimenul. In ultimele 5-10 minute de fierbere se adauga grisul si se fierb impreuna. Dupa fierbere se adauga uleiul si se face piureu cu mixerul.
Sus In jos
andreea86
merg in picioruse
merg in picioruse
andreea86


RETETE PT 5 LUNI 1114420fj52k9qh0h
feminin
Sagetator
Tigru
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 1855
Varsta Varsta : 37
Localizare Localizare : Arad
Data de inscriere Data de inscriere : 15/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Alexandru-Andrei
bebe 2 :: bebe 2 :::

RETETE PT 5 LUNI Empty
MesajSubiect: Re: RETETE PT 5 LUNI   RETETE PT 5 LUNI Icon_minitimeMier Iun 04, 2008 9:45 am

Piure simplu si gustos
2-3 cartofi mijlocii; o felie (cat o lingura) de carne pasare; 100 ml suc de rosii; putina sare si o frunza de telina; o lingura ulei floarea soarelui
Se fierbe cartoful si carnea cu sare si frunza de telina. Se scurge apa, se adauga sucul de rosii si uleiul si se face un piureu cu mixerul.
Sus In jos
andreea86
merg in picioruse
merg in picioruse
andreea86


RETETE PT 5 LUNI 1114420fj52k9qh0h
feminin
Sagetator
Tigru
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 1855
Varsta Varsta : 37
Localizare Localizare : Arad
Data de inscriere Data de inscriere : 15/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Alexandru-Andrei
bebe 2 :: bebe 2 :::

RETETE PT 5 LUNI Empty
MesajSubiect: Re: RETETE PT 5 LUNI   RETETE PT 5 LUNI Icon_minitimeMier Iun 04, 2008 9:46 am

Brandada de peste
1 cartof mare ; 20 g file de merlan ; 30 ml de lapte semismantanit ; putin pesmet pisat fin ; 1 bucatica de unt de marimea unei alune
Se fierbe cartoful taiat in bucati intr-o cratita cu apa aproximativ 15 minute. Intr-o alta cratita se fierbe pestele in apa cu diverse mirodenii in jur de 10 minute. Se zdrobeste cartoful pana se obtine un pireu si se adauga laptele. Se pune jumatate din pireul obtinut intr-un recipient uns cu unt, se adauga un strat de peste si se acopera cu restul de pireu si cu pesmet. Se da la cuptor si se tine pana se rumeneste usor, apoi se serveste.
Sus In jos
andreea86
merg in picioruse
merg in picioruse
andreea86


RETETE PT 5 LUNI 1114420fj52k9qh0h
feminin
Sagetator
Tigru
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 1855
Varsta Varsta : 37
Localizare Localizare : Arad
Data de inscriere Data de inscriere : 15/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Alexandru-Andrei
bebe 2 :: bebe 2 :::

RETETE PT 5 LUNI Empty
MesajSubiect: Re: RETETE PT 5 LUNI   RETETE PT 5 LUNI Icon_minitimeMier Iun 04, 2008 9:47 am

DESERT
1-2 mere; 1 para ; (sau 1 piersici); (sau 1 banana); (sau cateva prune); 1-2 linguri de fulgi de ovaz; (sau fulgi de griu); (sau tarate de griu)
(sau tarate de ovaz)
Fructele se dau prin razatoare, fulgii sau taratele se lasa la inmuiat in putina apa apoi se amesteca cu mixerul pana se omognizeaza.
Este un desert sanatos, plin de fibre si vitamine. Gustul special adaugat de fulgi sau tarate este pe placul bebeilor.
Sus In jos
andreea86
merg in picioruse
merg in picioruse
andreea86


RETETE PT 5 LUNI 1114420fj52k9qh0h
feminin
Sagetator
Tigru
Numarul mesajelor Numarul mesajelor : 1855
Varsta Varsta : 37
Localizare Localizare : Arad
Data de inscriere Data de inscriere : 15/04/2008

Familia mea:date despre tine
mami si taty mami si taty:
bebe 1 :: bebe 1 ::: Alexandru-Andrei
bebe 2 :: bebe 2 :::

RETETE PT 5 LUNI Empty
MesajSubiect: Re: RETETE PT 5 LUNI   RETETE PT 5 LUNI Icon_minitimeMier Iun 04, 2008 9:48 am

Iaurtel cu fructe proaspete
1 iaurtel;1 fruct de sezon
Se zdrobeste fructul, se amesteca cu iaurtelul. Se serveste
Sus In jos
Continut sponsorizat





RETETE PT 5 LUNI Empty
MesajSubiect: Re: RETETE PT 5 LUNI   RETETE PT 5 LUNI Icon_minitime

Sus In jos
 
RETETE PT 5 LUNI
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» RETETE PT 4 LUNI
» RETETE PT 6 LUNI
» Retete-diverse
» Retete de pasti
» DIVERSE RETETE PENTRU COPII

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Bucataria de acasa!!!-
Mergi direct la: